Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ételallergia kérdés. Így is...

Ételallergia kérdés. Így is előjöhet?

Figyelt kérdés
Van olyan, hogy egy adott dologra nem azonnal reagál a szervezete a kicsinek? Úgy értem, hogy mondjuk kóstoltatok valamit és mondjuk aznap du.-ra, esetleg másnapra nem lesz tőle semmi baja, adom neki szépen egyre nagyobb mennyiségben, aztán esetleg több hét, talán 1-2hónap múlva jelentkeznek a tünetek? Úgy hallottam van ilyen, mondjuk a tejtermékeknél, hogy egy idő után telítődik a szervezete a kicsinek és egyszercsak megjelennek a tünetek? Ilyen lehet?
2012. júl. 30. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Ilyen nincs. Sőt,az allergia legjobb ellenszere,ha fokozatosan szoktatják az ételhez a szervezetet.

De ha valamitől kiütéses,vagy hasmenéses,az sem feltétlen allergia. Lehet enyhe gyomorrontás is.

2012. júl. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, tejtermékeknél ez előfordulhat. Sőt, bármilyen allergia előjöhet tuéajdonképpen bármikor az élet során.
2012. júl. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Pont ezt mondta az orvosunk (most vagyunk túl egy allergiavizsgálaton -vérből nézték). Gyakorlatilag azt mondta, hogy rendben a gyerek, de attól még bármikor előjöhet nála bármilyen allergia (kamaszkortól a felnőttkorig bármikor). Nekem pl. "mászkált" is a pollenallergiám (évekig allergiás voltam valamire, majd néhány év múlva nem, viszont valami újra megint).


De ezen ne aggódj előre, ha mindent úgy teszel, ahogy az orvosod/védőnőd tanácsolja és bízol is bennük, akkor nem rajtad fog múlni. (Ezt nekem nehéz volt megtanulni, most a 2. gyerkőcnél kicsit görcsöltem ezen a dolgon.)

2012. júl. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
ez igen a fiamnak is gyomorrontás szerű tünetei voltak hányt -hasa fájt.de vissza vissza tért következő héten már mentünk vele hasi ultra hang most allergia vizsgálatra várunk-de kiütése is volt.
2013. febr. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!