Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egy baba agyrázkódást...

Ha egy baba agyrázkódást szenved, akkor mennyi idő múlva jelentkeznek a tünetek? Akár 2-3 nap múlva is előjöhet? MIndenképpen hányás kíséri?

Figyelt kérdés
2011. dec. 30. 17:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Honnan esett le?
2011. dec. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem esett le. Testvérem felemelte, és a lányom feje teteje az ajtófélfában koppant elég keményen.
2011. dec. 30. 17:36
 3/7 anonim ***** válasza:

ájulás eszméletvesztés, hányás, orrvérzés,nyilt seb, fényre reagál e a pupilla, aluszékonyság----Irány az orvos ha valamely tünetet tapasztalod a babádnál

ha nem akkor nem kell tratani agyrázkodástol nem hinném hogy direkt volt nagyobb baja nem eshetett

2011. dec. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
különben nem itt kérdezted volna meg hanem az ovosnál tetted volna fel a kérdést
2011. dec. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, a tünetek néhány nappal később is jelentkezhetnek, ezért fokozottan figyelj a babádra, éjszaka is. Mondjuk én elvinném dokihoz, de nem tudom, hogy mennyire sírt, veszel-e észre vmit rajta... ezeket nem írtad le.

És nem minden esetben kíséri hányás az agyrázkódást, ezért figyelj mindenre! Ha gondolod, hívd fel a mentőket, ők is nyújtanak felvilágosítást, anélkül, h kijönnek. Csak akkor mennek, ha tényleg gáz van.

Jobbulást a Picidnek!

2011. dec. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kislányom több évvel ezelőtt fejre esett a mászókáról egy csütörtöki nap. Én nem is tudtam róla, nem fájt semmije, játszott tovább, a napköziben történt.

Szombat este rosszul lett, hányt, fájt a feje. Kiderült, hogy agyrázkódást kapott akkor és csak 2 nap múlva lettek tünetek.

Kórházba került, 2 nap infúzió és megfigyelés.


Figyeld, hogy nem változik e meg a viselkedése, stb.

2011. dec. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A hatalmas koppanások nem mindig jeleznek bajt. Egyszer leesett a pici az ágyról (sajnos pont nem én vigyáztam rá) és olyan szerencsétlenül esett, hogy komolyan bevágta a szekrény élébe a fejét. Hatalmas lila púpja nőtt. Doki rögtön azt kérdezte: eszméletvesztés, szédülés, hányás, zavart viselkedés? De szerencsére nem volt. Napokig figyeltem.
2011. dec. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!