Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki nem ért egyet ezzel a...

Ki nem ért egyet ezzel a nevelési elvvel?

Figyelt kérdés

Pár évtizede az dívott, hogy a babának el kell tudnia lenni egyedül: gyakran betették az ágyába és magára hagyták, ha sírt, akkor is. Manapság meg azt mondják, hogy ez nagyon káros. Mi sehogy se tudtuk rászoktatni a gyerekünket arra, hogy a hajnali szoptatás után visszaaludjon: hiába volt álmos, nem aludt vissza, hiába minden ringatás stb. Utolsó kínunkban lefektettük a kiságyába, betakartuk és ott hagytuk. Az első napokban ordított kb. 5 percig, de egy hét alatt teljesen megtanult magától elaludni, most már csak letesszük, beszopja az ujját, becsukja a szemét és alszik.

Szóval nálunk a "letesszük és ott hagyjuk, akkor is, ha sír" elv egy régóta megoldhatatlannak tűnő problémát oldott meg nagyon hamar. Most akkor hogy is van ez, hogy magára hagyjuk-e vagy sem?

Légyszi indokoljatok is, hogy szabad-e magára hagyni vagy sem!



2012. aug. 3. 10:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz ez , tudod...Mert nekem az első babámat othagyhattam volna akár 3 órát is üvöltött volna...Lehetetlen volt...Most a 2. már fogékonyabb arra, h ne csak kézben aludjon el, ki is használom ezt :) Pont tegnap volt olyan, h betettem a kiságyba, megkapta a tápi vacsit, mellékészítettem a cumit, ő meg fogta az evés végén benyomta és aludt....Amúgy én azt tudom mondani, h oylan babáknál tényleg érdemes a sírni hagyom módszert alkalmazni, akiket ha fél óráig ringatgatnak akkor se alszik el , nézelődik inkább stb....
2012. aug. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
36%
ha biztos vagy benne, hogy nincs oka ordítani (koszos pelenka, melege van/fázik stb.) és ordít mégis, akkor csak "kihasznál" titeket, azt nem szabad neki hagyni. Szerintem.
2012. aug. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
51%
Én nem értem ez mitől lenne káros? Barátnőm aki 21 éves, mesélte, hogy kislánykorában, míg Ukrajnában lakott, gyakran volt, hogy a szülei kimentek a földre dolgozni, ő pedig addig egyedül volt egy kis ágyban vagy járókában, vagy letették valahová a közelükben. És mégis ez a lány az egyik legkiegyensúlyozottabb, barátkozós, jókedvű lány akit ismerek, és az anyjával is legjobb barátnői a viszonya. Szerintem nem kell mindent véresen komolyan venni a gyereknevelésben. Nem minden gyerek egyforma, ahogy minden szülő is más, és úgy kell nevelni a gyereket, ahogy az az egész családnak jó. Persze normális keretek közt, szeretetben.
2012. aug. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
36%
előző vagyok, nekem nincsen gyerekem, de nem bírom elképzelni, hogy majd kézben tarva félórákig ringassam meg ilyesmi.
2012. aug. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 kíváncsicska ***** válasza:
100%
Ha nektek bejött akkor miért jó.5 perc sírás az semmi.Nálunk ez nem jön be, mert ha letesszük a kiságyba (8 hós)feláll játszik jobbik esetben.Rosszabb esetben sír sír sír és sír.Nem tudom meddig sírna,de eddig 10 percig tudtam hagyni,de nem jött be.Annyi viszont biztos, hogy igen kell hogy eljátsszon magában, ne kelljen állandóan minden percben ott lenni vele.Szóval szerintem elég sokan megpróbálják a sírni hagyást,de nem órákig.Az tuti nem tesz jót :)
2012. aug. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Babától függ, hogy ez bejön-e. Nektek bejött, amúgy nálunk is, de van olyan baba aki hányásig ordít, na azt nem hiszem, hogy hagyni lehet.
2012. aug. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
88%
Az el KELL lennie egyedül elv szerintem hibás. Az egy másik kérdés, hogyha egy gyerek elég szeretetet és törödést kap, amikor ogényli, akkor szívesen eljátszik később (3-4-5 évesen) egyedül. Ha egy baba sír az azt jelenti hogy a szüleire van szüksége. Ha otthagyják amikor sír, akkor egy darabig intenzívebben sír, aztán egy idő után elhallgat. Nem azért, mert már nincs baja, vagy nincs szüksége a szüleire és 'megtanult egyedül ellenni', hanem azért, mert azt tapasztalta, hogy hiába sír, nem figyelnek rá, nem veszik fel, nem törődnek vele. Az, hogy amikor egy gyerek sír, a szülők mindig felveszik,amikor csak tudják, nem elkényeztetés. Valódi szeretettel nem lehet elkényeztetni. Cukorkával, macikkal igen, de valódi szeretettel nem. :)
2012. aug. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
72%

Gyermekpszichológus barátnőm erre azt mondaná,hogy "szimplán csak beletörődik,hogy nem számíthat a szüleire,így inkább alszik"


Nem tudom egyébként mi a jó válasz...én sosem hagytam sírni magában....

2012. aug. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
54%

El kell tudnia lenni egyedül:

Régen-Leraktak minket, mint a "zsákot","rendbe raktak" és utána csinálták a dolgukat.

Ma:napi szinten a "rendebe rakáson" kívül foglakozol a gyerekkel.

El fog magától aludni, ha:napi szinten a "rendebe rakáson" kívül foglakozol a gyerekkel, és amikor eljön az alvás ideje tudni fogja a gyerek, hogy anyára mindenben számíthatok (játék, segít...), de most a gyerek is érzi, hogy fáradt aludni fog.

2012. aug. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Kiki01 ***** válasza:
74%
Ez a baba igényeitől függ. Ha látod h álmos és ha ringatásra nem tud elaludni, akkor egyértelmű hogy nem ringatni kell. Az alváshoz meg a lehető legkevesebb inger kell, így jól csinálod hogy leteszed, ez pont az az eset amikor egyedül kell hagyni. Én akkor jöttem rá hogy ezt kell amikor ha felvettem és dajkáltam még jobban sírt. Jelezte nekem hogy Anya, nem látod hogy aludni akarok, hagyj már békén! Nem lehet elvakultan egy mondatot szajkózni, és azzal letudni a gyereknevelési tanácsadást, mivel minden szitufüggő.
2012. aug. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!