Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van valamilyen jó nevelési...

Van valamilyen jó nevelési praktikátok 1,5 éves gyermekes anyukák?

Figyelt kérdés
pl. ha valamit nem szabad
2012. jan. 16. 20:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Én erélyesen azt szoktam mondani,hogy "értsd meg kislányom,hogy az tilos,és nézd meg milyen nagyon mérges vagyok"és olyankor csúnyán nézek rá....általában beválik.

De nagyon sok minden van amiben én is tanácstalan vagyok,mint pl.hogy vegyem rá,hogy ülve eszünk,és este fogat KELL mosni :( ...ez nem megy!

2012. jan. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha valamit nem szabad, akkor azt SOHA nem szabad (következetesen!). Akár 100-szor is elmondom, rászólok, majd egy idő után elég megcsóválni a fejemet vagy szúrósan ránézni. Ha direkt csinálja azt ami tilos, pl a kályhaajtót nyitogatja, vagy a bútorokon kalapácsol, akkor kiveszem a kezéből az érintett tárgyat, vagy erőteljesen ellököm a kezét a kályhától.


Fogmosást nem erőltetem, ne maradjon benne rossz élmény. Fürdés után nyomok a fogkeféjére neki való fogkrémet, és hagyom hogy rágcsálja a fogkefét "mosd meg a fogadat" címszóval. Van hogy 10 percet is elcsócsálja. Ha engedi, akkor "segítek" is neki egy másik fogkefével, van hogy napokig nem hagy a szájába nyúlni, máskor szépen engedi megsikálni.


Ha feláll az etetőszékben, akkor vége van a kajálásnak, nem kap többet akkor sem, ha mi pl még eszünk. Szájtörlés, előke le és csókolom.

2012. jan. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!