Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen hordozókendőt vásárolja...

Milyen hordozókendőt vásároljak 1 éves kisfiamnak (kb.10 kg), amit még sokáig tudunk használni?

Figyelt kérdés
Konkrétan vonatozni kellene majd ősztől 3,5 éves nővérével, és nem tudom hogy a babakocsit hogy cipelném.
2012. aug. 6. 15:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Én a manduca csatos hordozót javasolnám. Ebben 20kg-ig lehet hordozni. Hátratevéshez kell egy kis gyakorlat, de nagyon kényelmes a babának és neked is.

www.manduca.com

2012. aug. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]


bocsi, ez a holnapcím

2012. aug. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Karikás kendőt vagy csatos hordozót. Utazáshoz én a karikást szeretem mert könnyű ki- be pakolni a babát.
2012. aug. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én a liliputi termékeit nézegettem. Mei tai és csatos hordozó is van nekik. Igazából ezek között döntenék. Jövő nyárnál tovább nem igazán lenne rá szükségünk, mert a mozgásigényéből kiindulva fiacskám nem fogja magát cipeltetni. (tesó sem olyan)
2012. aug. 7. 00:19
 5/5 anonim ***** válasza:

A Liliputinál mindkettő jó. Van náluk baberszény is, ami csípőhordozásra nagyon kényelmes. Kicsi helyen elfér, és egyáltalán nem kell se csatolni, sem kötözni, a zsebedben elfér kb.

De ha a csatos és az MT érdekel inkább, akkor a személyes véleményem:

A csatosuk nagyon kényelmes hosszú távon is, bélelés is van a bodyban, ezért nyáron picit melegebb egy kendőnél, de nem vészes és télen meg kifejezetten hasznos lehet. Nekem kettő problémám volt vele (de lehet, hogy ez csak nálam probléma, próbáld ki te is azért, egy csomó embernek nem volt ilyen gondja!) Az egyik az volt, hogy ugyan a leírás szerint lehet vele csípőn hordozni, és sok anyukának megy is, de engem valahogy nem értek körbe a pántok rendesen. Ha egyedit kérsz, akkor ezt valószínűleg meg tudják oldani.

A másik gondom az volt, hogy a vállpánt alsó széle szerintem nagyon magasan kezdődik. Ezért háton hordozáskor nem emelte a vállpánt a gyereket, hanem csak közelebb húzta. Ez nekem azért nem jött be, mert szeretem nagyon magasra kötni a gyereket, így meg nem nagyon sikerült.

Egyébként amíg nem tudtam megvenni a Manducát, addig 4 hónapig használtuk, és szerettük.

A Liliputi MT pedig szerintem csodálatos! Nagyon szép kivitelezésűek, biztonságos a varrása is, abszolút pozitív! Ha eddig nem hordoztál, talán furcsa lehet elsőre, hogy a vállpántokat kötözni kell (át kell húzni a gyerek lábai felett, aztán alattuk előrehúzni és megcsomózni), de ez szerintem sokkal jobb, mint a csatos. Bonyolultabb, de szerintem jobb.

Szóval a kettő közül sztem úgy válassz, hogy az egyévesed előbb-utóbb járkálni fog, akkor a fel-levétel egyszerűsége miatt a csatost ajánlanám. Ha meg a stabilitást vesszük figyelembe, akkor inkább az MT.

2012. aug. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!