Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ez normális?

Timszy25 kérdése:

Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés

Holnap megyünk a 2 hónapos oltásra és tiszta ideg meg lelki beteg vagyok hogy a kisfiam oltást kap meg hogy fáj neki stb...Párom azt mondja más baba is megkapta és semmi baja de én akkor is ideges vagyok.

Szerintetek ez normális vagy én reagálom túl?


2012. aug. 6. 23:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
38%
Az én kislányom 2 éves, szerdán kapja a bárányhimlő elleni oltást. Én minden oltás előtt lelki beteg vagyok még mindig:)
2012. aug. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 alaszka ***** válasza:
100%
Szerintem minden anyuka ideges az oltások előtt, én is mindig az voltam, nekünk a 15 hónapos következik jövő hónapban... De érthető, hiszen még nem vitted így oltásra, ez amiatt is lehet. Fájni fog neki, de 1-2 percig sírnak max. tőle. Később, mikor már nagy, és le is kell fogni, na az borzasztóbb...Nyugi, ne aggódj, 1 pillanat alatt túl lesz rajta.
2012. aug. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

közelítsd meg máshonnan a dolgot...

egy kis szúrás, 2 perc alatt elfelejti, de ha elkapná a torokgyíkot vagy a szamárköhögést? ezek hallos betegségek :S tetanuszról ne is beszéljünk..

2 hós oltás előtt beírtam a googleba, hogy tetanusz, kidobott pár képet (ne nézd meg! ;D), na utána nem sajnáltam a kicsim, hogy oltást kap, semmi baja nem lesz tőle, míg a betegségek amik ellen véd nagyon súlyosak...

2012. aug. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 fotucsok ***** válasza:
100%

Szerintem nem normális! A védőoltás a gyerek érdekében van, és egy pillanatig fáj csak. Ennél nagyobb fájdalmak is fogják érni akár a játszótéren is. És ha te ideges vagy, akkor a gyerek is az lesz! Most még kicsi, de érzi, és neki arra van szüksége, hogy az anyukájánál megnyugvást találjon. Ha te ideges vagy, ő is megijed, hisz az ő félelmére te vagy a biztonságot nyújtó pont, de ha te is "félsz" megijed.

Egy kis oltástól ne legyél lelkibeteg, mert sokminden vár még rád, ami hidd el, ennél sokkal kiborítóbb lesz!!!

2012. aug. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Normális :)

Én akkor láttam a kisfiam szemében először könnycseppeket, és sírtam vele együtt... :)


Ilyenkor még nagyon dúlnak a hormonok - ha nem anyuka olvasná a kérdésed, azt mondaná, hogy túlreagálod. De mi megértünk :)

2012. aug. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, senki sem szereti nézni, ha a gyermeke szenved, sír, vagy fájdalmat okoznak neki, még akkor sem, ha tudja, hogy jó cél érdekében kell elviselni! Én is pont így voltam, és most is görcsben volt a gyomrom már előtte napokkal, amikor a 18 hónaposra vittem a kisfiamat, pedig van már egy 12 évesem is! Valamelyest azért edződünk, mert most már legalább utólag nem parázom túl: nem lesem fél percenként, hogy dagad-e a szuri helye, és nem megy-e fel a láza; egy pillanat alatt észreveszem úgyis, ha igen. :) Előtte ideges vagyok, utána pedig gyorsan elfelejtjük, és kész! Azért örülök, hogy az utolsót is kipipáltuk egyelőre, legközelebb majd 6 évesen, uhhhh!
2012. aug. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nem normális túlparázni,én inkább a reakcióra voltam kiváncsi,de eddig egyszer sem sírt egy kis hős volt :)
2012. aug. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
6-os vagyok ismét. Azt még hozzáteszem, hogy a kisfiam 1 kilóval született korababa, lélegeztetőgép, köldök katéter, és megannyi műszer között láttam meg először, és hónapokon át hasonlóan festett... A szúrások helye a kézfején, köldökén most is látszik, sőt egyre jobban kirajzolódik... Szóval már megedződhettem volna ennél jobban is,de mégis...:(
2012. aug. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Normális, de az biztos ha te nagyon idegess vagy, akkor a baba is az lesz.Gondolj arra hogy az ő érdeke. Én is nagyon ideges voltam az oltás előtt, de tényleg pár perc, és vége. Én inkább azon szoktam izgulni hogy nehogy otthon belázasodjon, vagy bedagadjon neki az oltás helye, a láz rosszabb mint egy szúrás. Hamar kézbe veszed aztán meg is nyugszik. Kitartás
2012. aug. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Emlékszem, az én babám végig üvöltött: álmos volt és utálta, hogy vetkőztetik :) - így a szurit szerintem észre sem vette, és fél percre rá elaludt.
2012. aug. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!