Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9hetes fiam alvás előtt vagy...

9hetes fiam alvás előtt vagy álmában dobálja/rázza oldalra a fejét nagyon gyorsan. Ez normális és vajon miért csinálhatja?

Figyelt kérdés
Már körbe kellett keritenem pléddel mert amikor pl.evés közben alszik el és csinálja,nagyon erősen üti bele a fejét a mellkasomba.
2012. aug. 2. 23:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
11%

én még ijet nem hallottam, orvost nem kérdeztél?

már csak azért is furcsa, mert ha cicin alszik el, nem altatná magát, csak ha egyedül van, na meg szerintem ennyi idősen nem képes ennyire direkt, erős mozgást csinálni, nemhgy ismételni hosszabb ideig.

2012. aug. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Vidd el orvoshoz,valami nem stimmel
2012. aug. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mi lehet a baj vajon?!Most elkeseredtem:(
2012. aug. 2. 23:49
 4/11 anonim ***** válasza:
Foggalmam nics.énsem hallottam még ilyet!De mindenképp vidd el orvoshoz:(
2012. aug. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
9hetes baba nem képes hosszabb ideig rázni a fejét?Ezt nem tudtam vagy nem gondoltam,mert ő több mint 6kg és van benne erő.Elviszem mindenképp.Baba nem altathatja igy magát és azért csinálja?
2012. aug. 2. 23:58
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha álmában csinálja, az valószínűleg azért van, mert akkor van a felületes alvásszakaszban (REM). Ilyenkor mozgolódnak, forgatják a szemüket (nem csak a babák, a felnőttek is).

Viszont az, hogy evés közben is csinálja, az nagyon furcsa. Nem lehet, hogy olyankor már alszik?


Én is elvinném orvoshoz.

2012. aug. 3. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen,akkor már alszik vagyis kezd aludni be evés közben és akkor elkezdi csapkodni/billentgetni a fejét,de inkább csapkodja.
2012. aug. 3. 04:17
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok. szerintem, de nem vagyok orvos, nem a súlyuk miatt nem képesek így, ütemesen mozogni a babák, hanem mert a mozgásukat nem képesek irányítani.

sok baba álmában mozgatja a kezét, erre azt szokták tanácsolni, hogy bugyoláljuk be őket mert még nem tudják kontrollálni a mozgást, főleg álmukban. tehát ezért gondolom.

nem tudom mi lehet a baj, lehet semmi, de egy neurológusnak mutasd meg mindenképpen, ha ez nem direkt mozgás akkor az idegrendszer csinálja, nehogy roham legyen!

2012. aug. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

6. vagyok.

Akkor szerintem nincs okod nagy aggodalomra, de azért említsd majd meg a gyerekorvosnak.

2012. aug. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mindenképp mondom az orvosnak.Köszönöm mindenkinek.
2012. aug. 3. 13:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!