Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS! A babánk ma egy hetes és...

SOS! A babánk ma egy hetes és ma délelőtt, illetve tegnap délután is volt olyan hogy 3 és fél óráig nem aludt! Van ötletetek mi lehet a baj? Részletek lent!

Figyelt kérdés
Tegnap jöttünk haza a kórházból.Második babánk így valamelyest már haladó vagyok!Tudom hogy most megváltozott a környezet meg össze is kell szoknia a családnak de normális ez hogy ennyit fenn van?Másik kislányom ilyenkor még csak evett aludt!Szopizik, a kórházban minden rendben ment bár az utolsó két napon ott is előfordult hogy a cicin elaludt és ha levettem vagy azonnal vagy pár perc múlva felkelt!Mérni mérjük elvileg a tejcsi elég./30-60. ml/Sokat kell nyaggatni meg piszkálni mert hamar bealszik.Ilyenkor nyel párat és újból jön a piszkálás mert a cicinek azt hiszi hogy cumi.Az este már mindent bevetettünk.A 3 és fél óra alatt legalább 5 * tettem mellre hátha elalszik, ringattuk , sétáltunk vele, de ahogy a feje a párnát érte megébredt és kis idő után sír.A cumit is kipróbáltuk szopogatta de attól meg félek hogy majd befolyásolja a szopizás.Próbáltunk neki adni egy kis forralt vizet 10 ml elfogadott aztán el is aludt de nem gondolnám hogy ez lehetett a baj mert ma délután nem használt.Szerintem 3 óra hossza után már kivan és ezért alszik el.A hasa szerintem nem fáj de mindig ha megébred amikor már azt hiszem elaludt cicit keres!Tudnátok valami tanácsot adni.Előző lányomat 4 és fél hónapig szopizatattam sajnos ott sem ment végül simáén de most már felkészültebbnek érzem magam és talán mégsem fog menni?
2012. aug. 7. 14:25
 1/8 anonim ***** válasza:
nem egy formák a babák, a lányom is fent volt 3-4 órákat délutánonként ennyi idősen, nézelődött, a fiam pedig tényleg csak enni ébredt fel és utána már aludt is vissza 4 hónapos koráig. Ha nem sír, nem pörgeti túl magát, akkor hagyd nyugodtan, had legyen ébren.
2012. aug. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

amíg ébren volt sírt nyugtalan volt ?


ha nem akkor semmi baj

mikor az elsővel haza jöttem otthon kinyílt a szeme és alig aludt de nem volt nyűgös nem sírt elvolt csendben de az istennek sem akart aludni :-))


kb 1 éves koráig ment az h alig aludt mikor 1 hónaposan kb 20 órát kellet volna aludnia ö jó ha 14-16 órát aludt a többi időben elvolt nézelődött

fél évesen kb 10-12 órát

1 évesen kb 10 órát aludt összesen

most 10 éves simán beéri napi 6-7 órával is


szerintem neki lehet h kevesebb az alvás igénye

amikor kér adj neki szopit ha álmos akkor elalszik ha nem akkor tedd le és figyeld meg h mit csinál

ha elvan magában akkor nem lehet baj

2012. aug. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ha ilyen sokat fenn van, akkor nincs el maga, csak egy pici ideig.Ilyenkor ölben van,vagy pihenőszékben ha így is nyűgös cicit adok!
2012. aug. 7. 14:41
 4/8 A kérdező kommentje:
...ja és ha végre elalszik kelteni kell mert 4-5 órát is képes aludni.Ebben is tanácstalan vagyok kicsit.Sokan azt mondják főleg a szakkönyvek meg a kórházban a csecsemősök is hogy 3 óránként ébreszteni kell!Ti hogy vagytok ezzel?
2012. aug. 7. 14:43
 5/8 anonim ***** válasza:
Hány kiló? Mert nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy ha 3,5 kilónál kisebb, akkor keltsem 3 óránként, ha nem akkor aludhat 4-et is nappal.
2012. aug. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Kerria ***** válasza:

" csecsemők általánosan 18-20 órát alszanak egy nap..." olvastam egy könyvben, hogy felkészült Anyuka legyek. Aztán sajnos azt kellett tapasztalnom, hogy kislányom nem olvasta ezt a könyvet, ő pár naposan 13-14 órákat aludt.

Mindenképpen próbáld lekötni a figyelmét, zászlókkal, forgókkal, fényekkel, így Neked is könnyebb, hogy nem lesz állandóan kézben. Kb 3-4 hónapos korukig nem gond amúgy, utána fenn áll a veszélye, hogy hozzászoknak :p

2012. aug. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

soha nem keltetem fel a babát ha aludt végre

ha 5 órát akkor annyit ha 30 percet akkor annyit


az első kettőnél prímán bevált így a szopi

a harmadiknál egy előzmény miatt sajna tápit is kapott de azt is igény szerint adtam neki és h borzoljam az idegeket mindig hígabbra kevertem az elejét majd mikor kb a 15-20% megitta így, akkor gyorsan tettem bele még tápit h sűrűbb legyen

szerencsére a dokink nem nézett hülyének e miatt sőt támogatott is ebben

2012. aug. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szeretnélek megnyugtatni: nekem ugyan első babám, de ugyanigy viselkedett az első pár hétben. Nagyon lusta szopizó volt, ma 9 hetes és csak szopik. Nagyon sokat szenvedtem miatta, mert 2 perc után abbahagyta a szopit. Az első 2-3 hétben még tápszert is kapott, mert kevesebb, volt a tejem még. Ma már csak szopizik, igaz bimbóvédővel, de nem hittem volna, hogy fog egyáltalán. Össze-vissza aludt az elején, és a mai napig sincs benne semmi rendszer. Talán annyi, hogy de. alszik egy hosszabbat, és kb. 3-4-szer alszik egy nap, az estét leszámítva. Éjjel még 2-szer kel és hasfájós is...ne add fel, semmi baj! Kitartást kívánok és jó egészséget! (ha jól hízik és kiegyensúlyozott, semmi baj sincs)
2012. aug. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!