Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon úgy veszem észre, hogy...

Nagyon úgy veszem észre, hogy a kis falusi, vidéki családanyák és babák hátrányban vannak más is tapasztalt ilyet?

Figyelt kérdés

Biztosnak mondható munkahelyem van, de nagyon mesze így a közelebbi munkahelyre jelentkeztem (egy céghez tartozik egyébként) eleve jelentkezésnél már az nem tetszett nekik, hogy van gyerekem és majd évek múlva szeretnék még egyet, majd mikor mondtam, hogy vidéki vagyok akkor már láttam az osztályvezető szemében, hogy esélyem még kevesebb.

hetek múlva csak szóltak, hogy kellenék de szinte azonnali kezdéssel, mondták, hogy keressek bölcsit.

Bölcsi után járva mindenhol elutasítottak és nem azért mert nincs hely hanem mert vidéki vagyok és ők csak városit vesznek fel. Ha van hely akkor nem teljesen mindegy nekik, hogy honnan való az a gyerek?! ugyan úgy fizetnék érte mint más.

Kicsit dühös vagyok, hogy a kisgyerekes anyukák ha nincs bölcsi a településen akkor megvannak lőve, mert nem tudnak visszamenni dolgozni.


2012. aug. 8. 11:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudok sajnos hozzászólni,de nagyon elszomorító.Önkormányzatnál nem tudsz utánajárni,kérdezni hogy mit lehet csinálni ebben az esetben?
2012. aug. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Megyeszékhelyen lakom, így nincs ilyen tapasztalatom, mint neked, de az biztos, hogy ez nyílt diszkrimináció, és érdemes lenne, hogy sajtó visszhangot kapjon! Remélem, megoldódik a helyzetetek!
2012. aug. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Kerria ***** válasza:

Pest megyei községben élünk, eddig nálunk nem volt ilyen probléma... bár bölcsöde helyett "csak" napközi otthon van, de beveszik a gyerekeket!


Bár gondolom az ország északabbra lévő megyéiben az a helyzet, amit Te is írsz.


Az elhelyezkedés pedig szerintem mindenhol probléma, a gyerekes anyukákat nem szívesen várják vissza, vagy veszik fel dolgozni, mivel a gyerkőc sokat lesz beteg, ha közösségben van...

2012. aug. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Pest megyei kisvárosban élek, az esélytelenek nyugalmával írattam be a fiamat. A gyanúm sajna beigazolódott esélyünk sem volt, 150 gyerek jelentkezett 50 helyre, és nagycsaládosok, egyedül nevelők, gyermekvédelmiben részesülők előnyben. Aki dolgozni akar menni le van sz@rva, már bocs.


De igen, ha úgy vesszük, akkor esélytelenebbek a falun élők, mert ugye a bölcsi lakcím szerint vesz fel, ha ezen felül marad üres hely, ami nagyon ritka, akkor jöhetnek külsősök. Így marad a magánbölcsi súlyos tízezrekért. Elég szomorú, nem tudom hol a sok újonnan épülő ovi meg bölcsi, amit ígértek. De persze dolgozni menj vissza.

2012. aug. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Miskolc melletti városkában élek, nincs bölcsi a környéken csak miskolcon, de miskolcra nem veszik be a gyereket bölcsibe, mert nem ott lakunk. Én sem tudok visszamenni dolgozni.

Röhej.

2012. aug. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen ott kéne laknunk ahol a bölcsi van, de ha a mi településünkön nincs akkor miért nem akarja bevenni az a bölcsi amelyik közelebb van hozzánk?! Ahol ma érdeklődtem ott lett volna hely, ha nem lett volna akkor megértem, hogy nem vesznek fel de így meg csak azért, mert más településen lakunk.

Mindegy, a munkahelyen normálisak voltak azt mondták, hogy ha letelik a gyed akkor próbálkozzak újra náluk hátha lesz hely.

2012. aug. 8. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!