Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kismamák! Ti milyen ruhában...

Kismamák! Ti milyen ruhában hozzátok, hoztátok haza a picit a kórházból? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Októberben fogok szülni és nem tudom, hogy engedik e kisnadrágban és kispulcsiban haza hozni a babát,persze alatta body,meg ami kell.Van fogadott szülésznőm,majd őt is megkérdezem,de gondoltam felteszem itt a kérdésem előtte!

Lehet most sokan elítélnek,hogy nem egészséges vagy hasonlók,de légyszives írjátok meg a tapsztalatokat, véleményeteket!

Köszönöm 27 hetes kismama


2009. júl. 20. 14:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én alig vettem tipegőt a kisfiamnak, inkább "vagányabb" rucikat vásároltam, kis farmer, inggel stb. A kórházban nem foglalkoztak vele, hogy mibe öltöztetem. Itthon viszont rájöttem, hogy a csöpp törékeny babára sokkal egyszerűbb tipegőt adni, és neki is kényelmesebb (biztos nem szorítja el a hasát).

2009. júl. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Mi januárban jöttünk haza-body,rugdalozó,kezeslábas/orkán/ ,két sapka,kesztyű.

Senki nem nézte miben hozom,és már nincs is közük hozzá.Szerintem igazán az idő lesz nálad a lényeg.Ki tudja,mi lesz akkor...

2009. júl. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kb. 3 hónapos koráig nem volt ingerenciám, hogy kisnadrágot adjak a lányomra, ahogy irták előttem, annyira picik és törékenyek még... Ráadásul amig a köldökcsonkja nem gyógyul, nem is szerencsés irritálni, dörzsölni azt a részt.

Egyébként szerintem a kórházban a kutya nem fogja nézni, hogy mibe öltözteted fel hazahozatalkor a gyereket.

Most még lehet, hogy úgy gondolkozol, hogy elsősorban a divatos, vagány cuccokat akarod a babádra adni, de szerintem miután megszületett, rá fogsz jönni, hogy a baba kényelme, és a praktikusság sokkal fontosabb!!! (Örülni fogsz, hogy a nyeklő-nyakló újszülöttet bele tudod varázsolni sérülések nélkül a rugdalózóba. Nincs annál izzasztóbb és idegörlőbb feladat, mint egy puha fejecskét áthúzni egy szűk ruhanyakon...)

2009. júl. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

szia!

mi így hoztuk hazanovemberi kisfiamat:

hosszúujjú body, talpas nadrág, kapucnis pulóver, vékony sapi. A kórház területén még így hoztuk, de mielőtt kiléptünk volna az utcára ráadtuk a bundazsákot. A kocsiban viszont kinyitottuk a bundazsákot,amikor felmelegedett bent a levegő.

2009. júl. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Elsővel egyet értek, s majd tapasztalni is fogod, a legjobb 4 hós korig a hosszú újjú rugi rövidújjú bodyval alatta vagy ujjatlan rugdalózó hosszú újjú bodyval.


Ha felemeled a babát felcsúszik a pulcsi, a nadrág lecsúszik, a száránál felcsúszik s kivan a lába!


Ha mégis nadrában s pulcsiban akarod hazahozi, akkor body és harisnya is kell rá, egy pici újszülött harisnya pedig 1500 ft, s nadrágok alá csak az jó, mert hiába adsz rá zoknit ,a nadrás a térdéig felcsúszik ha felveszed a babát, s a zoknit seperc alatt lerúja majd.


Én is úgy voltam vagyányan akarom öltöztetni, de nem praktikus, nem hiába találták fel a tipegőt az a legkényelmesebb neked is s neki is!

2009. júl. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kapucnis pulcsit ne is vegyél, mert nem kényelmes a babának hogy ott gyűrődik a háta alatt, nem tud tőle egyenesen s kényelmesen feküdni.
2009. júl. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
utolsónak, a kapucnit fel kell hajtani a fejére, nem a háta alá gyűrni!
2009. júl. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Otthon azért csak nem húzom a fejére a kapucnit, s sok ruha kapucniját nem lehet már a sapkára még +ban ráhúzni, az meg úgy nem igazán melegíti a kis fejét fülét.
2009. júl. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A kérdés nem az otthoni öltöztetésre vonatkozott! Otthon én sem adok rá kapucnis dolgot!

A sapkára simán rá lehet adni a pulcsi kapucniját, plusz a bundazsákét is!

2009. júl. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!