Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az normális, hogy kisbabámat...

Az normális, hogy kisbabámat 2990 g-mal hoztam haza a kórházból, ma töltötte a 3 hetet és ma reggeli mérésnél 3490 g volt?

Figyelt kérdés
Nekem kicsit gyorsnak tűnik ez a súlygyarapodás, bár nekem az is furcsa, hogy egy evésre (anyatejes) képes már most 100-120 g-kat megenni. Normális ez? Mert mindenki írja, hogy ilyen 50-70 között esznek, az enyém meg a dupláját...
2011. szept. 20. 09:23
 1/9 anonim ***** válasza:
normális, had egyen, amit most elért az mondható normális testsúlynak
2011. szept. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Persze, semmi baj ezzel. Egyik héten így a másik héten meg úgy gyarapodnak, emiatt ne aggódj, tökéletes a babád súlya. Nem minden baba eszik normál adagot, az enyém is többet evett.
2011. szept. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Teljesen normális. Nem ufó a babád. :)

Klassz, hogy ilyen sok tejed van, és csak azt kap a kicsid. Lehet, hogy neked is nagy babád lesz. :)

2011. szept. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Normális.

Egyik gyerek sem egyforma, ezért az a legnagyobb butaság ha egymáshoz hasonlítgatják a kisbabák evési szokásait/ súlygyarapodását stb.

Csak a saját babáddal foglalkozz, és azzal ami neki jó. Ha ő ennyivel lakik jól, hát ennyivel.


Nem is tudom már hol olvastam, hogy az egyik magyar "sztáranyukánk" elvesz egy idő után a babája elől a cumisüveget, mert ő úgy gondolta annyival lakjon jól a gyerek amennyit ő normálisnak gondol, mert nem akarja hol elhízzon (!!!!) a gyerek. Édes istenem, ekkora egy marhát!!!!!!


Tudja a babád hogy mennyi elég a kis pocakjának!

2011. szept. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
elvesz=elveszi
2011. szept. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Jaj nem az nem zavar ha hízik, sőt örülök neki, csak olyan hirtelennek tűnt. Én meg ha el is veszem tőle a cicit az azért van, mert egy kicsit hasfájós, és azt se akarom, hogy túl egye magát és azért fájjon a pici pocija. Képes ezeket a 120 g-kat 20 perc alatt benyelni, úgy, hogy közben egyszer megállunk böfizni a hasfájóssága miatt.
2011. szept. 20. 10:23
 7/9 anonim ***** válasza:
39%
Édes picuri lehet :-)
2011. szept. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

hogyne lenne normális,minden gyereknek más az evés igénye mint a felnőtteknek is:Pl-nak

A fiam most 29 hónapos 11hónapig szopizott 3340g 51cm el születtett u.e vel jöttünk haza.4 hetesen 4480g volt.1 évesen 13kg volt.84 cm.Múlthéten pedig 14kg 50dkg volt és 94 cm amint látod látványos nem hízik már annyit volt hogy 2 hónapig nem hízott és nem kövér hanem formás nagyon mert magas.mindketten alacsonyak vagyunk a párommal és én nayon vékony ő meg izmos inkább mint kövér.

A lányunk most 5 hetes 2850g al született 49cm-el u.e vel hoztuk haza őt is.1 hete szerdán 4160g és 54cm volt ő is anyatejes kizárólag.Szóval tényleg minden gyerek más és máshogy hízik ilyenek miatt nem kell aggódni.

2011. szept. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
annyit hozzátennék még hogy a fiam 2.napon éjféli szopizásnál 130g-evett már A lányom meg csak az 5napon kezdett el 110g-okat enni. 3óránként.
2011. szept. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!