Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnál is volt olyan, hogy...

Másnál is volt olyan, hogy szülés után több hónappal ismét kezdett magába fordulni?

Figyelt kérdés
Kisfiam 8,5 hónapos. Az első pár hét katasztrófa volt. Állandóan sírtam, úgy éreztem nem tudom őt eléggé szeretni, a régi életemet akartam. Aztán nagy nehezen de minden jobb lett, és imádom a fiamat. Kb 2 hete viszont nagyon feszült vagyok, és nem tudom az okát. Nincs türelmem a fiamhoz, pedig elég nyugodt gyerek. Most is kihozott a sodromból, mert nem akart aludni, és állandóan kidobálta a cumikat a kiságyból, és várta mikor megyek be. Cumi nélkül viszont nem alszik el. A végén felemeltem egy picit a hangomat, hogy most már fejezze be. Utána persze még szarabbul éreztem magam. Nem tudok semminek se örülni. A múlt héten egyedül mentem a boltba vásárolni, és egy kicsit csavarogni akkor a férjem vigyázott a picire. Az jó volt, de sajnos ő sokat dolgozik, így ezt ritkán tehetem meg. Sajnos más segítségem nincs, a barátnők pedig messze vannak.:(((Remélem nemsokára jobb lesz.
2012. aug. 8. 15:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Aszta!!!Hát mintha én írtam volna ... Nálunk 8hós a pici.Az eleje nekem is borzasztó volt állandóan bőgtem a szoptatás miatt éjjel meg azért mert pumpáltam és becsipődött az ideg a popómba...jujjjj!!

!Most dettó ez a helyzet az én férjem 11kor elmegy és éjjel 2-re ér haza,báros!!! Úgy-hogy nekem a kikapcsolódás az ha reggel lemehet az 50m-re lévő boltba! :-) Ne aggódj,ez ilyen nekem az segített a legjobban hogy este lefeküdtem és elgondolkodtam hogy miért vagyok egy görcs?!Le kell zárni a múltat,nem sopánkodni hogy milyen egyszerűbb volt régen most meg minden milyen nehéz.Nálam az állandó rumli fárasztott. Most szó szerint le sz@rom,annyi azért hogy ne ússzon annyira a lakás.1héten egyszer csilli-villire kitakarítok,meg mindennap mosok,mosogatok :-)A másik a főzés én 1 héttel előre főzök a picinek és csak kikapom a fagyóból és kész.Iszom a magnéziumot és citromfű teát.És ha 1nap teljes káosz volt,leteszem a picit aludni és benyomok egy sört!

Amúgy meg ha ideges vagyok,mindig elszámolok 10ig-20ig mély levegő és megkérdezem tőle mosolyogva Miiiii aaa bajjjjj???És megcirógatom és szana-széjjel puszilgatom!És belegondolok abba hogy neki csak én vagyok.

Meg mostanában,ha apa fent van és nem kóma a fáradságtól leteszem a picit aludni délelött és elmegyek futni.De mindenképpen kell valami külön foglalkozás ami ki kapcsol.Nekem senki nincs a környékemen( 800km) se anyu se anyós(na ez jobb is :-))Kitartás!Ha gondolod írj privit és támogatjuk egymást :-)))

2012. aug. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Meg vagyok róla győződve (főképp így utólag) hogy nálam a szülés után i depresszió anno a lányom kb 8 hónapos kora körül kezdődött, és másfél éves koráig tartott.

Előtte úgy éreztem tökéletes minden, a gyerek is én is,összeárzódtunk stb, és egyszer csak valahogy elkezdtem befordulni.


Úgyhogy szerintem ez a depreszió vay legalábbis annak az előzménye, a rossz hangulat egyáltalán nem csak szülés után jeelntekzhet.

2012. aug. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

nekem kb 6 honapos volt a lanyom, amikor is azr hittem, hogy megbolondulok a 4 fal kozott. Kulfoldon elek, ferjem ejjal-nappal dolgozik. 2 es fel evig nem voltam sehol gyerek nelkul (neha neha a fodrasz hazhoz jon, orvoshoz gyerekestol megyek stb).

Egyebkent a dackorszak rosszabb lesz. Viszont ideiglenes, lanyom 3 eves,azota egyutt csinalunk mindent, o a legjobb baratnom.

2012. aug. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést akár én is kiírhattam volna!Az én babám is majdnem 8,5 hónapos.Nem tudom miért van ez,de rájöttem,hogy a csavargás segít rajta.Ha sétálok a babával sokat akkor nem húzom fel magam annyira mint amikor csak itthon jövök megyek,vagy a boltba szaladunk el.Próbálj meg sokat sétálni te is akár céltalanul is.

Ha beszélgetni szeretnél írj privit.

2012. aug. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Igen arra már én is rájöttem, ha megyünk valahová, akkor sokkal jobb mint amikor itthon vagyunk, és az idő sem telik úgy:)
2012. aug. 11. 21:07
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem tavaly márciusban született a lányom, szülés után kicsit sem voltam depis (lehet azért mert tavasz volt), de télen... Addigra telítődtem azzal, hogy csak a gyerek és más semmi. Nem jártam sehova, a barátnőim nemigen kerestek. Totál magam alatt voltam, szegény férjemnek sokszor az idegeire mentem(néha még a magaméra is) és nem volt türelmem a lányomhoz.

Szerintem nálad is az lehet a baj, hogy csak a gyerek körül forog az életed és nem tudsz kikapcsolódni.

Beszéld meg a férjeddel, hogy amikor otthon van, vigyázzon a fiatokra, te pedig menj el csavarogni, olvass, kertészked, vagy csinálja bármit amihez kedved van. Legyen legalább kéthetente egy nap ami csak a tiéd. Te feltöltődsz, amiből mindenki profitálni fog, mert több türelmed és jobb kedved lesz. :)

2012. aug. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!