Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Játszótéri szituáció, Ti hogy...

Játszótéri szituáció, Ti hogy kezelitek? Melyik a helyes?

Figyelt kérdés
15 hónapos a kisfiam és szeretném, ha nem lenne önző kisgyerek belőle, ahogy sokakból, viszont azt is szeretném, hogy álljon ki magáért, és ne Ő legyen az akit ellöknek, elveszik a játékait, stb. Nem tudom melyik lenne a helyes, hogy ha játszanak az Ő játékával, és odamegy, és Ő is szeretne azzal játszani, mert észreveszi, hogy az övével más játszik, akkor engedjem, mert mégiscsak az övé, vagy ne engedjem, még ha akarja sem, mert ne legyen önző? Ha más játszik a saját játékával, és azt szeretné elvenni, azt nem engedem, és abból nem is csinál problémát, akkor keres mást, de a sajátjával más a helyzet. Persze nem durván veszi el, meg nem hisztizik, csak szeretne Ő játszani vele. Egyrészről persze védje meg ami az övé, másrészről, ne legyen önző. Nem tudom mi a helyes megoldás. Szerintetek?

2012. aug. 9. 20:16
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Ami az övé, az az övé, azért vitte le, hogy azzal játszhasson. De ha cserébe adnak neki valamit amit elfogad, akkor oké.
2012. aug. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Ő még nagyon kicsi gyerek, itt nem az önzőségről van szó, hanem arról, hogy az az övé, és igenis védd meg a saját gyereked, nem máséval foglalkozz.

Neked sem esne jól, ha az utcán beszállna valaki a kocsidba és elvinni pár órára és a rendőr neki adna igazat, h ne legyen már önző kedves hölgyem ossza meg amilye van. Ez most dúrva példa volt, de egy ekkora gyereknek minden fontos!!!

2012. aug. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt az önzőség-nem önzőség dolgot inkább fokozatosan vezesd be.Egy ilyen pici gyerek nehezen érti meg miről is van szó.Nem kell egyből a mélyvízibe dobni szegény kisgyereket,csak szépen lassan.Ha már beszélni fog,"magyarázni",akkor teljesen más lesz a helyzet,hiszen tud kompromisszumot kötni,jobban érti mi zajlik körülötte.Most inkább,csak annyi esik le neki,hogy el akarják venni a játékát.Addig amíg ő is egy kicsit nagyobb nem lesz próbálj te intézkedni,közbeszólni egy kicsit.Például,ha játszanak a kisfiadék mond el a másik gyerkőcnek,hogy akkor ő is adjon valamit a fiadnak.Így sokkal jobban megérti,és nem csak azt látja a fiad,hogy ő tőle elveszik a játékát.Ha a másik kölönc nem akar adni semmit,akkor viszont igenis védd meg a fiad.

3 és 7 éves lányok anyukája

2012. aug. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy nevelem a gyerekeimet, hogy az Ő játéka az az övé. Ha valaki szeretne vele játszani akkor a gyerekem döntse el, hogy kölcsön adja-e. Ha nem,akkor sorry, de ez van. Viszont én sem engedem nekik, hogy bárkinek a játékát csak úgy elvegyék. Ha kell, akkor kérje el, és ha megkapja játszhat vele, ha nem akkor sincs hiszti. De nálunk egymás között is van. Mindegyik tudja mi az övé, és ha a tesóé kell, akkor elkérik.

A múltkor Balatonon voltunk, a fiam szeretett volna az iszapban trutymózni. Vettünk egy nagy homokozó készletet, és a nagypapa odaült mellé, hogy Ő figyel rá. Amikor hallottam sírni a fiamat odamentem, és az összes játékát széthordta a többi gyerek, Ő meg sírt, hogy senki nem kérte el, csak fogták és elvitték. A többi szülő meg gúnyosan mosolygott. Én nem vagyok szívbajos, kézen fogtam a gyereket és mondtam neki, hogy jó, akkor most visszaKÉRJÜK az összes játékunkat. És vissza is kértük.

Ez szerintem nem önzőség kérdése, a gyerek igenis tanuljon meg kiállni magáért és a dolgaiért.

2012. aug. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocs, lemaradt, hogy a fiam 4 éves, a kicsi 15 hónapos.
2012. aug. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Amit most írok, azt egyáltalán nem bántásból akarom írni, de látszik, hogy egy gyerkőcöd van, és hogy még ilyen kicsi!! Amikor az én fiam volt ennyi idős, ő is kis tündér bogyó volt, simán elvehették a játékait, nem szólt semmit én meg lesajnálva néztem a nagyobb gyerekeket meg a szüleiket, hogy micsoda önző dög gyerekük van, akit nem tudtak rendesen megnevelni. Aztán kiderült, hogy 2-3-4 évesen bizony minden gyerek "önző dög"! Hiába állsz a fejed tetejére, vagy magyarázol neki szépen, vita, hiszti, és egymás kezéből játék kitépés akkor is lesz. Persze nyilván nem fogod annyiban hagyni a dolgot (én is próbálkozom terelgetni), de bizony a kisgyerekesek fognak ám nézni Rátok is!! :)

Múltkor a 4 évesem homokozott a barátjával és úgy tépték egymást, mint két kiskakas. Igazából mi anyukák csak néztük, kíváncsiak voltunk mire jutnak egymással így egyedül. Persze csak visítottak, de láttam az anyukát a 15 hónapossal, hogy pont arra gondol, amire én is néhány évvel ezelőtt.


Ja, az eredeti kérdésre válaszolva, szerintem is nyugodtan elkérheted a gyereked játékát a másiktól, mert hát tényleg az övé, és épp azzal szeretne játszani. Együtt kérjétek el, és akkor megtanulja hogyan kell elkérni. Vagy cserélni, az mindig bejön.

2012. aug. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
1. vagyok kösz a lepontozást végül is mindenki hasonlót írt mint én.
2012. aug. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!