Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ismerős a szituáció?

Ismerős a szituáció?

Figyelt kérdés

Kisfiúnk van, a második babánkat várjuk és nagy örömünkre ő is kisfiú lesz. Bárkinek bejelentjük, hogy babát várunk és kisfiú a válasz kétféle:

A: Legalább nem kell ruhát venni

B: Nem baj, majd a 3. kislány lesz


Egyszerűen felfoghatatlan, hogy miért nem lehet ŐSZINTÉN örülni két kisfiúnak. Ti is találkoztatok ezzel?


2012. júl. 25. 15:45
 1/9 anonim ***** válasza:

nem kell komolyan venni a válaszokat ennyi

ti örüljetek más nem fontos

2012. júl. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Dettó ez volt. Két fiam van :) Ráadásul nagyon-nagyon kisfiúkat szerettünk volna. A családom nagyon lánypárti...


Az elsőnél: óóó de kár hogy fiú, miért nem kislány?

A másodiknál: már megint egy fiúúú? (és mint ahogy te írtad, legalább nem kell ruhát venni) :)

Már csak röhögök rajta, de nagyon sokat bosszankodtam.

2012. júl. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

szerintem csak hirtelen nem tudják az emberek, hogy mit reagáljanak. nem kell egyből rosszra gondolni. Nem tudják, hogy ti hogy viszonyultok a témához, örültök-e neki.

Nekem pl. vörös hajú a 7 hónapos kislányom. Rendszeresen megkapom, hogy nem baj, majd bebarnul/kiszőkül. Én imádom, hogy vörös és annyit szoktam mondani, hogy de ha ilyen marad, akkor is felneveljük ám...

2012. júl. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves, ne húzd fel magad ezen:) tök fölösleges:)


Gondolj bele, mit lehet erre mondani? ha csak annyit mondanának, de szuper, lehet az lenne a bajod, hogy "tuti közben arra gondolt, hogy lehetett volna lány is"


Ezek a hormonok!:)

NEkem a fiam után lány lett, most 8 hónapos, és már hónapok óta faggatnak, lesz-e harmadik baba.

Ez így megy, szabvány szövegek vannak ezekre a helyzetekre, én sem tudom nagyon, mit mondjak a terhes barátnőmnek, mert nem tudom, min fog megsértődni, pedig mondom, nekem is két gyerekem van.

2012. júl. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk meg pont az van, hogy az első gyerkőc kislány és most várom a másodikat, aki kisfiú. Mindenki teljes elégedettséggel veszi tudomásul, hogy na végre 1 fiú is, mintha a lány semmit nem érne. Mi a férjemmel viszont elég lányos szülők vagyunk, igy mikor kiderült, hogy kisfiú a második baba, akkor amellett, hogy nagyon örültünk, kicsit megijedtünk. De mindenkinek természetes rajtunk kivül, hogy egy kisfiú csak felhőtlen öröm lehet.:o)
2012. júl. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom mindenki magából indul ki. Lehet ezek az emberek nem szeretnének 2 fiú, vagy kislányt szeretnének inkább, ezért vetítik át rátok is az érzelmeiket. Nekem kislányom van, és bizony nagyon örülnék, ha a második is lány lenne, de én is kapom, hogy majd reméljük a második kisfiú lesz. Erre visszakérdezek, hogy miért mi a baj a lányokkal? Ilyenkor nem nagyon tudnak mit reagálni. A másik meg, hogy nem tervezünk 2-nél több gyereket, és mégis jönnek a beszólások, hogy na majd ha 3-an lesznek. Én csak annyit mondok ilyenkor, hogy nem lesznek 3-an, és témát váltok.
2012. júl. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Az első gyermekünk lány lett. Mi lányt szerettünk volna, de mikor mondtuk az ismerősöknek, hogy lány akkor:

A: Nem baj, jó az is.

B: Na, majd a következő fiú lesz.

C: Ne szomorkodj, lesz majd egyszer fiad is.

Csak néztem kiguvadt szemekkel, hogy mi LÁNYT akartunk, és nem vagyunk szomorúak...

Számomra érthetetlen.

2012. júl. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is 2 fiam van, úgyhogy igen, ismerős :))))

Meg ez: és nem rossz, hogy megint fiú?

De vazzz és akkor már ne is örüljünk neki? Ez nem kívánságműsor! Na és akkor erre jön a "nem baj, majd a 3. lány lesz", amitől már néha a hajam tépem!

És ha a 3. is fiú lenne, akkor a 4.-el jönnének??? Áááááááá, kegyetlen hülyék tudnak lenni az emberek!

2012. júl. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ismerős,csak nekem 2 lányom van(lányt is szerettünk volna mind a kétszer),de mindenki azt mondja,hogy "nem baj,majd a 3.fiú lesz" Én erre azt mondom:"nem lesz 3."
2012. júl. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!