Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyiket valasztanatok:...

Melyiket valasztanatok: kevesebb, mint 2 evnyi, vagy tobb, mint 5 evnyi korkulonbseget a gyerekek kozott?

Figyelt kérdés

Mi mindenkeppen kevesebb, mint harom evet szerettunk volna, azutan atbeszeltuk a helyzetunket, mar alig vartunk mindketten a ferjemmel, hogy megegy babank legyen, raadasul akarhogy is szamolgattam, munkabol valo kieses szempontjabol es anyagilag is az volt jobb nekunk, hogy keves korkulonbseg legyen (15 honap).

Nekunk ez igy maga a paradicsom, nehez az eleje, tudom, de ezeregy oka van annak, hogy ez igy jobb (nekunk).

Ha nem vallaljuk be igy a 2. babat, akkor o csak tobb, mint 5 evvel kesobb szulethetett volna meg.


Nekunk ez igy nagyon jo, megis vannak ismerosok, akik komplett hulyenek neznek es nem ertenek meg. Magyarazkodni nem fogok nekik, nem az o dolguk, hanem a mienk.

Tenyleg ennyire megdobbento, erthetetlen, vagy negativ erzetu dolog ez a korkulonbseg?


Ha ti csak ilyen keves, vagy tobb, mint ot eves korkulonbseggel szulhetnetek, akkor melyiket valasztanatok?


A dologhoz meg az is hozzatartozik, hogy 3. babat is szeretnenk, es 3 gyerek viszont mar az idonkbe nem ferne bele nagy korkulonbsegekkel, tehat akkor a 3. kellett volna ilyen picivel bevallalni, de most megiscsak fiatalabb vagyok es porgosebb, mint x ev mulva lennek.


2009. júl. 20. 23:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Én a lehető legkevesebb korkülönbséget akarom köztük. A saját példámból kiindulva:én három éves voltam mikor az öcsém megszületett,egyszerüen utáltam. Pont a leghisztisebb,legdacosabb korszakomat éltem,és ugy 15 éves koromig nem birtam megtürni magam mellett a testvéremet a féltékenységtől.
2009. júl. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, ismeros a helyzeted. Mi is hasonlo miatt szeretnenk kis korkulonbseget. Tolem az egyik batyam tiz evvel, a masik het evvel idosebb. A vegeredmeny az, hogy velem egyikuk sem foglalkozott, mert ok mar tinik voltak, mire en kinyitottam a szemem a vilagra, de ok sem jottek ki jol, az idosebbik nem szerette sokaig a fiatalabbikat, mert Anya meselte, hogy pont akkor ment oviba, amikor a kisebbik szuletett, igy nagyon magaba zuhant, hogy a kisebbik miatt adtak be ot oviba. Es akkor elhidegult, ami jo sokaig meg is maradt.

Mar felnott voltam szinte, elmultam 18 eves, amikor kozelebb kerultunk egymashoz es normalisabban megismertuk a masikat, mint embert.

Ezt en szeretnem elkerulni, ha lehet...

2009. júl. 20. 23:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon ideális korkülönbség ez,főleg a gyerekek miatt.Persze nehéz az eleje de később meg jobb,és ahogy írod gyerekkorukban is nagyobb valószínűséggel jönnek ki jól egymással,lesznek jó testvérek ha korban közel állnak egymáshoz.Habár szerintem ez nagyban múlik a szülőkön is,a nevelésen a gyerekekhez való hozzáálláson.Sok olyan testvérpárt ismerek,ahol a szülők miatt szinte gyűlölik egymást,mert annyira megkülönböztették őket egymástól,egyik hátrányba volt mindig a másik miatt.Nem tudja sok szülő a szeretetét egyformán elosztani kimutatni.
2009. júl. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én 3-4 évet szeretnék köztük, úgyhogy ha ezekből kell választanom, kevesebb, mint 2 év (hehe nem logikus), mert félek, kifutunk az időből, nem vagyok már tini :)
2009. júl. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is a kis korkülönbség mellett vagyok. Köztem és a hugom között 7 év van, de soha nem voltunk azok a nagy jó tesók most, mikor ő 16 év körüli lett, na onnantól vagyunk meg igazán. Igaz lehet, hogy azért is mert őt nézik idősebbnek tőlem. Tehát érettebb lett a korához képest. Most 11 hós a kisfiam és már rajta vagyunk a kistesó témán. Remélem hamar összejön.

Szerintem nálatok tökéletes volt az időzités:))

2009. júl. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!