Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt valaki akinek egész...

Van itt valaki akinek egész nap bölcsiben vagy a gyereke?

Figyelt kérdés
Lszi írjatok tapasztalatokat. Sajnos egész napra be kell adnom a gyereket, egyedül nevelem, nincs semmi segítségem és teljes munkaidőben kell dolgoznom hogy megéljünk. az 8 és fél óra plusz az utazás, majdnem 10 órát lesz a gyerek a bölcsiben és még olyan kicsi, alig másfél éves. Nagyon aggódom miatta.
2012. aug. 11. 10:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is egész napra fog menni,másfél éves korától.Ne aggódj,mert csak átragad a kicsire,és ő meg azt fogja hinni hogy a bölcsi egy nagyon rossz dolog
2012. aug. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kisfiam 2 évesen kezdte ugyan a bölcsit, de én is nagyon aggódtam. Hozzáteszem, hogy feleslegesen. Nem tudom, minek köszönhetem, de nagyon könnyen beszokott, már a 4. nap ott is aludt. Hétfőnként reggel 7.15-től ott volt egész nap, kb. 17.45-ig. Ha kiszámolod, ez is rengeteg, mert összességében 10,5 óra. De nagyon jól viselte, és egyáltalán nem hatotta meg, engem sokkal érzékenyebben érintett a dolog.

Nemrég elkezdett oviba járni, és oda már annyira könnyen ment a beszoktatás, hogy a 2. nap ott is aludt. Az első napon csak azért nem, mert nem vittünk neki párnát és takarót, nem voltak ott a kis saját alvós kellékei. De ha ott lett volna, akkor simán ott is aludt volna. :)


Nyugi, minden rendben lesz. A picik sokkal könnyebben veszik az akadályokat sokszor, mint az anyukáik. :) Ők könnyebben be is szoknak, mint azok a gyerekek, akik csak 3 évesen elválva az anyukától oviba szoknak be, bölcsi nélkül.

2012. aug. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%
1,5 évesen már nyugodtan lehet ennyi időre vinni. Jót fog neki tenni.
2012. aug. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát jót biztosan nem fog tenni! Viszont a kényszer nagy úr! Nem a legjobb időszak ez a 1,5 év, sok babánál ekkor van az újraközeledésoi fázis, ami feléleszti a szeparációs szorongást. Ha szerencsés, jól alkalmazkodó gyerkőc, akkor könnyebben megbírkózik vele.
2012. aug. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!