Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Albérletben élőkhöz lenne egy...

Albérletben élőkhöz lenne egy kérdésem (? )

Figyelt kérdés

Azt tervezzük, hogy elmegyünk a Dunántúlra határ mellé albérletbe.Most észak-keleten élünk és utáljuk.Édesanyámmal élünk egy házban az övében és ezt szeretnénk eladni, mert jelzálog van rajta és albérletbe gyűjteni egy sajátra.Azért határ mellé, mert páromnak lenne külföldön munkája és így hamarabb összegyűlne a pénz.

Na szóval az lenne a kérdésem, hogy állandó lakcímet ugye be kell jelenteni.Akkor az albérletbe is be lehet állandóra jelentkeznünk majd?Vagy oda csak ideiglenesre?Az számít, hogy nem a szülővárosunkba telepedünk le?Mert régen volt valami ilyen törvény, hogy 3 évet kellett ott élni, hogy bejelentkezhess állandóra.Ez már nem él?



2012. aug. 12. 14:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Erre csak a főbérlő tud Neked választ adni,ha ő megengedi akkor állandóra is bejelentkezhetsz,de sokszor az ideiglenest sem engedik meg:(
2012. aug. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Több albérletben is laktunk, mindegyiknél ideiglenes lakcímen szerepelt a lakcím kártyán. Muszáj volt, mert máskülönben nem kaphattam volna oda a gyest és a családi pótlékot (akkor még postán kértem). A lakás tulajdonosa, ha hivatalosan, és hosszú távra adja ki az albérletet, semmit sem veszít, ha a lakók oda vannak bejelentkezve. Persze ha fekete jövedelem a bérleti díj, akkor nem biztos, hogy megengedi...
2012. aug. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor állandóra semmiképp se lehet??Hát az gáz mert mi nem tudunk sehova bejelentkezni állandóra ha eladjuk az anyuét.:(Ti hova voltatok állandóra?
2012. aug. 12. 14:28
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem nagyon engedik az állandót. Én azt hallottam, hogy ha a kismamát bejelentik, akkor nem tehetik ki olyan egyszerűen. Mert ez is valami védettség, mint a munkahelyen. Ezért nem akarják bejelenti, mert ha nem fizet nehéz kirakni.

Valami rokonhoz sem tudtok bejelentkezni.

2012. aug. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Elvileg be lehet jelentkezni bárhova állandóra, az mindegy, hogy abban a városban született-e az ember vagy sem.

Viszont az albérletet kiadók 99 %-a nem fog belemenni, hogy állandóra bejelentkezzetek, egyrészt mert a többség feketén adja ki, és nem akarja hogy ennek nyoma legyen, másrészt úgy nehezebb kirakni az albérlőt főleg kisgyerekkel ha esetleg nem fizet.

2012. aug. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi eleinte ideiglenesre voltunk bejelentve,aztán később állandóra,mi már 5 éve lakunk ebben az albérletben.Szerintem ez,hogy hogyan tudtok bejelentkezni minden esetben a főbérlőn múlik.Nálunk ez a 3 éves dolog ahhoz kell ha önkormányzati bérlakásban szeretnénk lakni.
2012. aug. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Állandóra is be lehet jelentkezni. Mi is így vagyunk. A lakcímbejelentőn a főbérlőnek alá kell írni azt a részt,hogy engedélyezi az állandó lakcímet, van egy ilyen rublika rajta.
2012. aug. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi az anyósomékhoz voltunk bejelentve állandóra, az albérlet volt az ideiglenes lakcím.
2012. aug. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mi egyáltalán nem vagyunk bejelentve az albérletbe.Az állandó lakcím nekem és a lányomnak anyuméknál van,páromé meg az ő szüleinél.

De az albérletbe kapjuk a leveleket,hiszen mindenhol meg lehet adni levelezési címet.

2012. aug. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!