Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vagytok itt albérletben lakó...

Vagytok itt albérletben lakó anyukák?

Figyelt kérdés
Azt szeretném kérdezni hogy jól érzitek e ott magatokat? nem fáj e a szívetek azért hogy hiába költitek rá a pénzt, soha nem lesz a tiétek? Azt a szobát amibe a gyerek van, azért felújítottátok? Azértkérdezem, mert el kell költöznünk albérletbe tavasszal. most majdnem 6 hós a babám, és a szívem szakad meg hogy itt kell hogy hagyjam a kis szobácskáját, amibe minden pénzt és szívünket lelkünket beleadtuk... Tinikoromban jajj nagyon élveztem az albérletben lakást, amíg még egyedül voltam... de így családostul már kicsit neccesebb. Nagyon el vagyok keseredve:( Tudtok őszintén boldogok lenni az albérletben, ami nem a tiétek, és nem olyan amilyennek szeretnétek?
2012. febr. 21. 13:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%

Mi külföldön élünk és igen.


Olyan lakást keress amire nem kell költeni. Mi itt csak meszeltünk kis szinnel és ennyi. Szuper új fürdö, konyhában minden benne volt. Mikor terhes lettem kifestettünk és feldakoráltam a babaszobát. a festék nem kerül olyan sokba, a dekorációt meg vihetem magammal.


Mi most költözünk nagyobba mert jön a tesó, nehéz olyat találni ami az igényeinknek megfelelö. nem sajnálom a szobát itt hagyni, másik szobat is tudok csinálni.


Itt egy ekkora lakást amiben lakunk (és ugye már most kicsi) 30 éves hitelre tudnánk venni, másfélszer annyit kellene fizetnünk mint most albérletre. és akkor még egy rakás minden hüle költség jön hozzá. ha elromlik a roló már is hívjuk a szerelöt és küldjük a föbérlönek a számlát, ha elromlik a fütés minket nem kötelez plussz fizetés mindent a föbérlönek kell megcsináltatni. Itt mindent a föbérnlönek kell csináltatnia csak a festést nem.

2012. febr. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretem a lakásunkat!Igen a kicsik szobáját megcsináltuk!

Nincs rá mód hogy lakást vegyetek?Bár a magyarországi helyzet gondolom nem engedi!

Nekünk van lakásunk csak külföldön élünk ezért itt bérlünk eggyet!

Mi megcsináltuk olyanra ahogy nekünk tetszik!

Bár mi 6 éves szerződést irtunk alá hogy addig itt lehetünk!

2012. febr. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
egy sajnálatos, és furmányos családi dráma miatt nem tudunk lakást venni :( és ez ami van, ez is elúszik a levesbe:( kicsit széthullott az életem,és aggodom picit hogy itt tuti csak olyan házak vannak amik le vannak roggyanva, illetve amit fel kell újítani, amikor magamnak néztem lakást jópár évvel ezelőtt, semmi olyat nem láttam, ahova a pici babámat is szívesen vinném :(
2012. febr. 21. 13:45
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
mi is albérletben lakunk, 7 éve. csak önerő nélkül nincs hitel.csak annak jár akinek van pénze. szépen eléldegélünk. ami kell az megvan.
2012. febr. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok!

Nem lehet hogy másik városba faluba költözzetek!?

Sajnos otthon sok ilyen lepukkant lakás van!

Pont multkor mondta b.nöm hogy lakást keresnek és ott is van egy picibaba!Hát a fele lakás büdös penészes dohos volt!

Ami pedig olyan arra pedig több pénzt kell áldozni!Sajnos!

2012. febr. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok. mi így is boldogok vagyunk. olyat választottunk ami megfelel számunkra. nem gyakran jut eszembe hogy nem a mienk. nekünk ez az otthonunk.
2012. febr. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Igen, jól érzem magam itt, otthonomnak tekintem. Felújítani nem kellett, mert 3 éve épült, szóval szinte új. Szabad kezet kaptunk mindenben, szóval a gyerekszobát kifestettem, meg dekoráltam, tavasszal füvesítek is, hogy tudjon mászkálni a picikém kint is. A pénzt nem sajnálom rá, hiszen most hitelt nem tudnánk fizetni, ezért meg ugye kevesebbet adok. Ja és nem költöztünk volna olyanba, ami nem tetszett volna teljesen, mert hosszútávra béreljük.
2012. febr. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én is, mint az első. Külföldön élünk, bár otthon vettünk lakást, itt is gondolkodtunk rajta, de még nem fogunk. Mi is most költözünk, albiból albiba. Nem sajnálom.

Olyat kell választani, ahol nemcsak a lakás, de a tulaj is megfelel az elvárásaitoknak. Nem könnyű, de nem vennék ki olyan lakást, ami csodaszép, tágas, minden oké vele, de a tulaj hozzáállása nem lenne szimpi. Előre kell egyeztetni, hogy mit szeretnétek változtatni, és engedi-e.

Több babás ismerősöm is szív most a magas törlesztők miatt, nekünk ha otthon maradunk, már valószínűleg nem lenne pénzünk fizetni a hitelünket. Megbántuk a sajátot, mert ha keresgél az ember, lehet találni szuper albit szuper tulajjal.

Manóka szobáját nem festettük ki, a következőt sem fogjuk, bár az újépítésű és kifestik, csak dekorációt fogunk a falra tenni. Ha nem új lenne, lehet, hogy festenénk.

Sok sikert, és ne keseredj el, a boldogságotok nem a saját lakáson fog múlni. :)

Sok sikert!

2012. febr. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Mi is albérletben lakunk már 3.éve.Decemberben költöztünk egy nagyobba,akkor volt a lányom 4 hónapos;lényegében csak tisztasági festést kellett csinálni,de amúgy simán költözhető lett volna anélkül is.

Mi sosem kapnánk hitelt lakásvásárlásra,nem keresünk annyit,ráadásul jóval kevesebbet kell fizetni havonta,mint egy törlesztőrészletért.Soha nem fordult meg a fejemben,hogy ez kidobott pénz volna,hiszen fedél van a fejünk felett.Szerintem sokkal rosszabb lenne ,ha hitelre vennénk lakást,aztán mikor már törlesztettünk évekig egyszer csak közbe jön valami és elvennék a lakást és fuccs lenne a pénzünknek.

Azért az albérletek sem mind lepusztult lakások,főleg mostanában,meg a legtöbb helyen a tulaj sem köti meg a kezét a lakónak,így például lehet felújítást is végeztetni és ha megegyeztek a tulajjal,hogy annak fejében nem kér Xideig lakbért,akkor azért valamennyire átlehet formálni olyanná amilyet szeretnétek.

2012. febr. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

na én pont fordítva vagyok...nekünk van hiteles házunk, fizetjük mint a katonatiszt még vagy 15 évig...egy kis városban. Értéke mire kifizetjük ki tudja mennyi lesz... viszont röghöz köt minket, nem tudunk helyezkedni a jobb állás jobb lehetőség felé mert itt van ez és fizetnünk kell!!! És egy másik városban albi itt meg saját fizetés de egyszerre nem megy nyilván.

Korábban albiban laktunk 3 helyen is, mind 3at nagyon szerettem és rendkívül normális főbérlőink voltak akik több évre is kiadták nekünk( nem lett volna az hogy eladják a fejünk fölül). Sokat jártunk utána 3 esetből 2ben hogy olyan legyen ami tetszik és megszeretem. Az első lakás az gyakorlatilag rögtön kereséskor "megtalált" minket, ott mondtam a férjemnek hogy ne is keresgéljünk tovább.

Ja meg még a másik hogy én azon fura emberek közé tartozom aki emeletes házban vagy panelban is jól érzi magát, nem ragaszkodok a kerteshez (most van kertünk).

2012. febr. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!