Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hetes kislanyom feje alatt...

7 hetes kislanyom feje alatt textil pelus van. Elalvas kozben es hasfajaskor is gorcsosen markolassza. Normalis ez?

Figyelt kérdés
Osze vissza gyorkeszi es mire folkel ossze vissza van a pelus a feje alatt.Szinte addig gyuri meg az arcahoz huzza.Ettol nyugodna meg?Mint amikor nagyobb gyerekek alszanak valamivel?Ez az lenne?De ha sir es az olunkbe van belenk is ilyen gorcsosen kapaszkodik.Az ujjai kozott mindig tele van a pelus szaljaival nem gyozom tisztitani a kis kezet annyira szorongatja,markolassza.Szerintetek ez mit jelent?Normalis ez hogy ennyire gorcsosen szoritja?
2009. júl. 21. 19:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Bizony az lenne! Ezel nyugtatja magát. Kisfiam (12 hetes) is markolássza a pelust, így elmaradhatatlan, hogy alváskor a keze közelében legyen. A picibabáknak még kell a biztonság és ha kapaszkodnak valamibe, akkor megkapják! Hagyd, hogy markolássza! :)
2009. júl. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én azt tapasztaltam (nevelőnőként) külföldön is és itthon ismerős piciknél is, hogy a pelenka megnyugtatja őket. A legfiatalabb akivel dolgoztam és már a pelussal aludt, 5 hónapos volt, a legidősebb aki még mindig cipelte 4 éves. Ha nagy sírás volt, a cumin kívül a pelus is nélkülözhetetlen volt a gyors megnyugváshoz. Az anyaméhben a köldökzsinórba kapaszkodunk mindannyian, ez valószínűleg emlékezteti őket erre a reakcióra. Edit
2009. júl. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az én pici lányom is 12 hetes,és általában úgy altatom el,hogy az ujjam fogja.Szerintem nagyon aranyos.
2009. júl. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ilyenkor ez még reflex, hogy bármi van a kezében,arra rászorít.

És igen, meg is nyugtatja, ha az arcához ér valami.

Lányom addig kepesztett, míg a bölcső egyik felébe húzódott és az arcát teljesen nekinyomta az oldalán a fejvédőnek. Sokáig rettegtem, hogy megfullad, de nem, így szeretett aludni:-)

2009. júl. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A CsodacSAJSZIM 27 HETES,GYAKRAN MÉG EVÉS KÖZBEN IS MARKOLJA AZ UJJAM,LÁTVÁNYOSAN MEGNYUGSZIK TŐLE,ÉN MEG IMÁDOM :)
2009. júl. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bizony ez megnyugtatja.A 2 hetes kisfiam az apukája újját szorítja mig el nem alszik,amugy meg ő is szereti magához gyűrni a pelust.:)
2009. júl. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én csak annyit tennék hozzá, hogy örülj, hogy a pelust markolássza, mert az én lányom a téli takarójára szokott rá, így cipeljük mindenhová. Még a babakocsiban is magára húzza a negyven fokban ha álmos. a faluban meg hülyének néznek minek takargatom a gyereket a kánikulában.:-) egy pelussal könnyebb lenne.
2009. júl. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Erről az utolsó válaszról eszembe jutott öcsém. Ő is a pelust szorongatta nagyon sokáig. Úgy aludt el, hogy fogta a csücskét és a mutató ujjával simogattam. :D Csak hát egy bejáratott pelus után azonnal észre vette, hogyha anya kicserélte egy tisztára, mert azonnal érezte, hogy nem olyan puha. Mikor erre anya rájött, mindig azt csinálta, hogy mosás után jól meggyűrkészte a pelust. :)

Amúgy alváshoz vannak ezek az alvós kendők. Tök jók, viszont ha hozzá szokik a baba egyhez, akkor ha az rongyos lesz és kicserélnéd és nem találsz ugyan olyat, akkor bibi van. Ezért érdemes több félét adni, ha már emellet dönt az ember. Kisfiamnak is van egy, de ő valahogy a pelust jobban szereti. :)

2009. júl. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
20.57-es vagyok. a morzsolgatókendő nem jött be, vettem még születése előtt, de nem érdekli egyáltalán..:-( marad a bazi nagy takaró, azt szorongatja az egyik kezével, a másik kezének két középső ujja a szájában van a kisujjával meg simizi a takarót.:-)
2009. júl. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!