Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A lányom (2 hónapos) nem...

A lányom (2 hónapos) nem fogadja el a játszócumit viszont a kezét állandóan "eszi". Normális ez? Miért nem kell neki a játszócumi?

Figyelt kérdés
2009. júl. 21. 21:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Mert valamiért nem izlik neki, túl nagy/kicsi/rossz formájú stb.
2009. júl. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Több variáció is van:

- Érdekesebb a keze, hiszen nem rég talált rá, és azért eszi, rágni is fogja még egy ideig, ami teljesen normális.

- Nem teszik neki, mert a játszócumiból nem jön semmi.

- Nem tetszik neki a cumi, amit próbáltál, itt lehet több "gondja" is. Lehet, hogy puha neki, vagy kemény, vagy jó az alakja, vagy nagy az a része a cuminak, ami a szájába kerülne.


Szerintem próbálj meg másfajtát is, még vagy kettőt hármat. Ha azok sem kellenek, akkor rakd el a cumikat, és próbálkozz egy pár hét múlva újra.

2009. júl. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Vagy nem jó az alakja

a nem kimaradt, bocs

2009. júl. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az elején (most 3 hós) én is adtam neki cumit, de mindig kiköpte. Nem eröltettem. Most megtalálta a kis kezét és azt eszi, lehet hogy még jobb is mint a cumi.
2009. júl. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jobb lenne amennyiben igényli inkább a cumira szoktatni, a későbbiek folyamán könnyebben le lehetne róla beszélni, a keze mindig "kéznél lesz". Nagyobb korban nehezen tudod majd leszoktatni róla, nem beszélve a higiéniáról, amikor már mindent megfog, mászik, ha bajban lesz, akkor is az ujjacskáját fogja bekapni.
2009. júl. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én úgy vettem cumit, hogy melyiknek a formája/vastagsága hasonlit leginkább az én mellbimbómra. Próbáltam azóta két másik fajtát is, illetve az eggyel nagyobb méretet, mert már átlépte a hónaphatárt, de azok nem kellenek neki...
2009. júl. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is megvettem a fél DMes készletet, amikor megszületett, hiába. Kb fél éves korában abbahagyta az ujjrágást, mert sok minden érdekes dolgot fedezett fel, kinyílt a világ. Azóta se cumi, se ujj. A legjobb. Nehogy rászoktasd, ha nem kéri. Mondjuk akkor nem is fogod tudni.

Gondolom szoptatod, ők kevésbé szeretik a cumit.

2009. júl. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne eröltesd a cumit, ha nem kéri. Örülj neki! A lányom sem cumizott, a szomszéd kisfia pedig még 5 évesen is.

Alig bir beszélni, mert a cumi állandóan a szájában van és a fogait is elnyomta, elgörbitette.

2009. júl. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Unokatesóm nem cumizott, viszont az ujjával teljesen kifelé nyomta az első fogait.

Inkább a cumi.

2009. júl. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!