Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumi vásárlását tervezzük....

Cumi vásárlását tervezzük. Nuk cumit ajánlottak, abból is a fogszabályzósat. Mi a különbség a játszócumi, altató cumi között? Latex vagy szilikon? Tegnap láttam, hogy szav. Ideje is van. Ápr. Ra kellene. Akkor milyen szav. Idejűt vegyünk?

Figyelt kérdés
Első baba. Nem vagyunk képben.
2011. márc. 6. 06:41
 1/6 anonim ***** válasza:
szilikon és MAM!!!!
2011. márc. 6. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Semmi különbség nincs a nappali és éjszakai cumik között.

Inkább szilikonosat érdemes venni, bár jóval drágább, mert a latex allergiát okozhat és a szilikonos sokkal tartósabb

(2 havonta akkor is cserélni kell, és legalább 2db szükséges, hogy közben lehessen sterilizálni is- a Nuk egyébként elvileg nem tehető mikrós sterilizálóba, én mégis mindig azzal szoktam sterilizálni és még semmi gond nem volt).

A szavatossági ideje több év, amit a múltkor vettem, annak, ha jól emlékszem 2015 (szilikonos), nem lehet közeli lejáratúakat kapni.

Újszülöttnek elég nagy lehet a 0-6 hós cumi szívókája, én csak 3 és fél hónaposan adtam először ilyen cumit a babámnak, azelőtt Tommee Tippee Pure 0-3 hós volt neki, azt is szerette; de mióta Nuk-os van, azóta mást nem fogad el, igaz ezt nagyon - nagyon szereti.

2011. márc. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
A NUK fogszabályzóssal az a baj, hogy csak egyféleképpen veheti a baba a szájába. A kicsim sokszor fordítva próbálkozott, és ugy egyszerűen nem tudta rendesen bekapni. Továbbá az én kicsimnek husisabb a pofija, és mindig ott volt az arcán a cumi nyoma:). Ugyhogy mi váltottunk Aventra. Mindegy hogy kapja be és nem nyomja meg picim arcát.
2011. márc. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is a MAMot ajánlom,szintlén szilikonból. A fiam az összes latex cumiját szétrágta. A MAM nagyon dekoratív,praktikus cumikat forgalmaz. Sok a szellőző nyílás rajta. Ez nagy melegben megakadályozza a piros pofit. Többféle méret van,kezd a 0+-ossal,minimum 2 db kell. Jó ha több van,van az a ronda tulajdonságuk,hogy pillanatokon belül eltünnek.
2011. márc. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nekünk a nuk nagyon bevált, abból is a szilikonos. Játszócumi elnevezésnek nem értem a lényegét, őszintén fogalmam sincs h a miénk melyik kategóriába esik, mi csak alváshoz adjuk oda babánknak. Ami az anyagát illeti, volt latexből etetőcumi, pár hét alatt tönkrement, nehéz tisztítani. A szilikon jól kezelhető, viszont egy kicsit keményebb mint a latex. Nukot kifejezetten azért választottuk mert fogszabályzós. És sosem volt gond az hogy jól tegye a szájába. A szavidővel kapcsolatban pedig a fenti válaszolónak igaza van, ha úgyis párhavonta le kell cserélni a cumit, akkor nem kell sokáig "elaállnia".

mindennek ellenére peig ha bármelyik mellett döntesz is, fel kell készülni arra, hogy az a típus épp nem jön be neki, vagy egyéltalán nem fogadja el a cumit.

2011. márc. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is volt Nuk cumink, szilikonos és latex is (először nem fogadta el a szilikonosat, mert az újszülött cumija latex volt). Egyikkel sem volt gond, de 5 hónapos korától nem kellett neki egyik sem. Illetve, nem igazán nyugtatta meg a cumi ha nyűgös volt. Amikor szépen elnézelődött, gügyögött, nem tömtem a szájába csak hogy ott lógjon, úgyhogy elhagytuk a cumit.
2011. márc. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!