Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt többgyerekes...

Tapasztalt többgyerekes mamik! Mit tanácsoltok ennél az evészavaros nagyfiúnál?

Figyelt kérdés
Bocsánat, hogy a babáknál kérdezem, de itt van a legtöbb anyuka, és már kezdek aggódni unokaöcsémért, aki 3,5 éves. 2 éves kora óta csak huslevest eszik cérnametélttel és rántott csirkemellet párolt rizzsel. Uzsira vajaskenyér felvágottal. Körelé vagy víz, amit megiszik, semmi más. Ovodás, ott is a husit eszi ki a kajából , ritkán eszik normálisan. 8 hós koráig az anyatejen kivül hiába adott az anyja mást, semmit nem evett. Utána sem sűrűn láttam gyümit/főzit enni. 2 évesen is 13 kiló volt meg 3 évesen is. Most 14,5 kiló. Semmilyen zöldséget nem eszik meg sem főve sem nyersen, sem gyümölcsöt. Asszem a facsart narancs levét télen megitta. Persze sokat beteg, főleg léguti problémák. Van valaki hasonló helyzetben?mit lehet ezzel az egyoldalú táplálkozással tenni? Milyen trükköt javasoltok?
2009. júl. 22. 11:38
 1/9 A kérdező kommentje:
Körtelé akart lenni.
2009. júl. 22. 11:40
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok ilyen gyerek van... Amúgy a 14,5 kiló teljesen normális súly egy ekkora gyereknek.

A vitamint esetleg jobb híján meg lehetne próbálni pl. vitamincseppekkel, Béres cseppel pótolni.

2009. júl. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezem, mert nem láttam a környezetemben más gyereknèl ilyet...
2009. júl. 22. 11:42
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az evést sosem szabad erőltetni. Már egy 1977-ben írt-amúgy nagyo jó könyv is ezt írja-hogy a gyerenek akkor kell adni, azt és annyit, amennyit akar. Az evés az élet része, és nem jutalmat érdemlő cslekvéssorozat.

Öcsém is csak hidegszendvicset eszik, napjában 5X akár, max pörkölt és rántott hús csúszik, és már 25 éves, és él:-)

Hidd el, eszik annyit, amennyi kell neki.

A béres csepp jó lehet, mert étvágyat is csinál.

Ha a doki nem találja kórosnak, alultápláltnak, akkor no problem.

Amúgy ajánlani tudom az FLPs termékeket, a gélt mindenképp. Tisztít, feltölt vitaminokkal, egyensúlyt termet a szervezetben, étvágyat hoz, és segít a betegségek lekűzdésében, megelőzésében.

2009. júl. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!


A súlya rendben van, nyilván a betegségek miatt nem fejlődött egyenletesen, de a 14,5 kg az jó.


Nem írtad miket próbáltatok már, így megprbálok ezt azt írni...


1. Vonja be a gyereket a főzésbe, ilyenkor csak neki főzzön. Együtt válasszák ki a megfelelő krumplit, répát stb-t. Pucolják meg, darabolják össze, öntse a gyerkőc a vizet rá és együtt kevergessék...hátha így a "saját főztjét" jobban megeszi.

2. Valami jópofa alakzatban elrendezni a kaját, mosolygós arc, dinó forma, thomas mozdony forma, répa csíkokbl kiírva a neve.

3 Drasztikus, csúnya módszer. Tízórai adni valami friss gyümölcsös túrót vagy pudingot, ha nem fogy el be a hűtőbe elé rakni ebédre is esetleg vacsorára... éhen nem fog halni :) De ez nem túl jó módszer....

4. Ami nálunk bevált, a nagypapa találta ki. Apró darabokra vágja a gyümölcsöket, zöldségeket és fogpiszkálóra szúrva adja a gyereknek... ez bevált, mára már bizonyos kajákat csak így eszik :)


Nekem két éves a fiam, és ő is elég válogatós lett. Nem eszik húst, csak sajtot, tejtermékeket, főzelékféléket megeszi, gyümölcsből a banánt, narancsot, sárgadinnyét.

2009. júl. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mintha a saját fiamról olvasnék... Egyetlen dolgot lehet tenni, nem szabad erőltetni. Mi már mindenen átmentünk, a kérleléstől, a nem bánom-ig, a dühig, egyszerűen agyon aggódtam magamat, hogy nem eszik rendesen.


Ha részt vesz az étel kiválasztásában, és esetleg elkészítésében, lehet, hogy szívesebben fogja megenni.


ÉS: A gyerek előtt soha ne beszéljék ki a felnőttek egymás között, hogy rossz evő! - ez rögzül nála. És ne legyen nagy felhajtás az evés körül, ne legyen központi téma, hogy mikor mennyit evett, stb. Próbáljanak meg nem vele foglalkozni az asztalnál.


Ha aggódtok, hogy nem kap meg mindent, rágótablettás vitaminpótás...

2009. júl. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi nektek a nagyon hasznos válaszokat!!!! Az anyuka sem egyszerű, szegény szerintem már feladta....apránként továbbitani fogom a válaszaitokat!
2009. júl. 22. 12:55
 8/9 A kérdező kommentje:
9 hósom olyan jól eszik hálát adok az égnek, de ez a rémálmom, amit unokaöcsém csinál...ráadásul a féltesója ugyanez, ő már 10 éves, de nem velük él. Nagyon kiboritó ez a nemevés., kötélidegek kellenek hozzá!
2009. júl. 22. 12:57
 9/9 A kérdező kommentje:
A fiam sem lett sokkal jobb evő, kb semmilyen zöldséget , gyümölcsöt nem eszik, csak ha nagyon eroltetve van. A szóbanforgó kisfiú ma is így eszik, 7,5 éves. Ugyanazt, amit leirtam..... Borzasztó:(
2013. máj. 30. 07:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!