Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hetes babátok - most anyatej...

9 hetes babátok - most anyatejes, korábban még kapott tápit is, de szépen beállt mostanra a szopi - mennyit eszik 1 nap? és legfőképp mennyi ideig szopizik?

Figyelt kérdés
Gondban vagyok. Van elég tej, de a drágám nem jelzi, sem üvegből, sem a ciciből, hogy elég. Tapasztalatok? Van, hogy folyamatosan szív akár 2 mellből is folyamatosan, van, hogy 5 perc után bealszik. Leírnátok a tapasztalataitokat? Este még 2-szer ébred. Ez normális?

2012. aug. 16. 11:04
 1/5 anonim ***** válasza:

meg nagyon kicsi, az hogy ketszer kel az teljesen normalis, az en 9 honaposom 3-szor kel

ha bealszik probald felkelteni, ugy a legegyszerubb ha az álla alatt a csont menten a szájátol a fule iranyaba simogatod, ha erre sem kezd szivni akkor hagyd aludni

azt kell nezni, hogy szopi kozben sziv-e, vagy csak dudizik. En ezt ereztem, de akkor amikor sziv az arcaban olyan pici bemelyedesek vannak. De az normalis hogy megpihen kozben, ez nekik nagyon nagy munka. Egy áltag szoptatas 15perc mellenkent, de ez nagyon babafuggo. Fontos hogy jol hizzon, es akkor nincs gond. A lanyom csak 5 percet szopott megis szepen hizott, de van akinek fel oraig is eltart. Ja, a lenyeg probald vele kiszivatni eloszor az egyik cicidet, mert eloszor vizesebb tej jon, aztan a surubb, igaz ez nehezebben jon.

2012. aug. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! és honnan tudtad, hogy 5 perc után jóllakott a picid? nem tolja el magától sem a cicit, sem az üveget:(
2012. aug. 16. 11:47
 3/5 anonim ***** válasza:

éjjeli 2 kelés normális.

fiam 20 percet evett, de ő is sokaszor bealudt, oylankor 1 vagy 2 óra múlva újra kért.

amennyire tudod, nosogasd, hogy ébren legyen a szopi elején, hogy jól lakjon. aztán gondolom, utána csak komfort szopizik, "őrzi a várat"

2012. aug. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem csak reggel van elég tejem, a többit fejttel+ gyűjtöttel meg táppal pótoljuk, ezért mérem mennyit eszik.

Nálunk kb 20 perc a szopi mindkét mellből, de most pl egy órán keresztül evett, mert sokat aludt, nagyon megéhezett és túl nagy lendülettel kezdte, így belealudt. Nekem általában kiejti a cicit, ha nincs benne több és ha belaszik, lerakom max negyed óra múlva megébred, ha éhes.

Az éjszakai ébredés lehet normális, nekem szerencsém van, mert kb 3 hete este 10-11től reggel 6-7ig alszik. De nekem fel kell kelnem fejni...

tegnap voltunk 9 hetesek

2012. aug. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

elso vagyok: o kikopte es nem volt hajlando tobbet szopni, pedig en barmit megadtam volna azert hogy tovabb tartson, imadok szoptatni, de a mai napig nagyon gyorsan vegez, de most kezd komfortszopizni, csak ritkan. En imadtam amikor hozzambujt

Van dudija? Mert a babaknak nagyobb a szopasi ingeruk, mint ami arra kell hogy jollakjanak. Igy van biztositva a tuleles. Ha nincsen es ugy erzed csak dudizik akkor esetleg megprobalhatjatok, ha nem banod ha raszokik. Persze eleinte nem fogja elvenni, meg a didizast is meg kell tanitani nekik

2012. aug. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!