Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Anyatejes babánál az egyik...

Anyatejes babánál az egyik étkezést ki "kell", szokás váltani tejpépre? Az táplálóbb egy 7-8 hós babának, mint az anyatej?

Figyelt kérdés

2012. aug. 8. 13:51
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Nem, egyáltalán. Túl jó a marketingjük. Nincs táplálóbb, mint a te tejed.

Ha nem várható, hogy hamarosan el kell menned (pl. dolgoznod, akkor nem is kell kiváltani egy szopit sem, hanem hozzátáplálni. Azaz megy a szopi, mint eddig, és kóstolgat, szokja az ízeket, ismerkedik a bélrendszere egyebekkel.

Én nem adtam tejpépet a fiamnak (3 éves, mindenevő) és nem tervezem másképp a most 4 hónapos lányommal sem.

2012. aug. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez babafüggő is.

Lányom 7-8 hó körül már nagyon sok mindent evett, mert egyszerűen az anyatejjel önmagában már nem érte be, neki annál valami laktatóbb kellett már ilyenkor. De egyes babák simán elvannak az anyatejjel még ilyenkor, és nem igényelnek túl sok más ételt.

De ezt te láthatod a babádon.

Ha szopizik és utána nem éhes, nem akar óránként cicizni, akkor biztos elegendő neki a tejed. De ha úgy érzed nem elég neki, sokszor éhes, felkel többször éjjel, akkor érdemes a tejpépet is kipróbálni (vagy valami más neki való ételt).

2012. aug. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja, én sem konkrétan arra értettem, hogy csakis tejpéppel lehet jól lakatni, csak hogy te látod, hogy mennyire elég neki a cicizés önmagában.
2012. aug. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem ennyi idősen már nagyon vizes volt a tejem. Vagy 3 hétig nem jöttünk rá, miért üvölt fél órával szoptatás után a lányom, akkor mondta a doktornő hogy fejjek le egy kicsit utána, és szinte semmi zsír nem volt benne :-( Az első hónapokban legalább a fele mindig zsír volt. Szóval igen, a mi esetünkben táplálóbb a pép, mint a tej sajnos :-(


De ez nem törvényszerű. Ha jól lakik a babád, akkor elég neki az anyatej :-))

2012. aug. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kell de ajánlott, de nem feltélenül tejpéppel. Főzelékekkel, gyümölcsökkel-
2012. aug. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom nem fogadta el,pedig több ízüt próbáltunk.
2012. aug. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!