Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennétek egy hónapos babával...

Mennétek egy hónapos babával esküvőre 120 km-re, ha ott is tudnátok biztosítani neki minden feltételt?

Figyelt kérdés

Nem csak az esküvőre mennénk, hanem anyósékhoz, akik ott laknak, (amúgy is szoktunk hozzájuk menni sűrűn), illetve az esküvő helyszínén is tudnak szobát biztosítani.

Van már egy majdnem 3 évesünk is, ő és apa tuti mennek, csak nem tudom eldönteni, hogy a picinek sok lenne e az a 1,5 óra autós út a hordozóban oda és vissza. Vinnénk mindent, persze vele lennék, nem a buli miatt mennék, de azért megnézném a rokonokat. A babát nem fogdoshatnák, csak a babakocsiban nézhetnék meg. Persze időjárás függő is, de nem tudom, mit tegyek. Mennék is, mert 2. baba, ilyenkor azért már lazább az ember a 6 héttel kapcsolatban. Illetve legalább akkor a nagyra is tudnék vigyázni, ha elfárad a bulizásban, mert le tud feküdni ő is. Bár ha a mamán múlik, akkor úgyis ő akarna rájuk vigyázni.... Ti elmennétek? Főleg többgyerekesek válaszát várom, mert első babával tuti nem mennék. Bár a fiam téli, olyan időben amúgy sem mentem volna vele, de ha most jó idő lesz.... Köszi a válaszokat!


2012. aug. 17. 15:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, én első babás vagyok. Biztos nem vinném, de ne ez befolyásoljon. Szerintem, ha két gyerekkel lennék akkor sem mennék. Nekünk volt egy közeli rokon, akik nem jöttek el az esküvőnkre, mert akkor kb 5 hós volt a babája, nagyobb 4 éves volt.
2012. aug. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%

Nekem egy lányom van, de Én mennék!!

1,5órás autóutat végigalussza. Esetleg a kényelmetlen, megálltok pár percre,mocorog egyet és mentek tovább! :)

2012. aug. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ja, és az a rokon a férjem első unokatestvére. Azt még megértettem, hogy a feleség és a gyerekek nem jönnek el, de a srác sem jött el. Nagyon rosszul esett férjemnek. Sőt, az Ő családjából még egy gratuláció sem érkezett, mikor megszületett a babánk.
2012. aug. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Van egy 4 évesem és egy 2,5 hónaposom. Ha minden megvan, amire szükségetek van, simán elmennék! Főleg, ha van is, aki esetleg vigyáz rájuk.
2012. aug. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Igen.
2012. aug. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
61%

a babának nem az fontos h hol van hanem h az anyukájával legyen

szal én elmennék legalább kicsit kizökkennék a napi rutinból és esetleg szórakoznék is egy kicsit és ha olyan akkor télen is mennék egyik gyereknek sem lenne semmi baja a téltől


3 gyerek van

2012. aug. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

egy hónappal ezelőtt még azt írtam volna, hogy mennék

megszületett a babánk, egy hónapos

gyűlöli a hordozót, 10 perc után ordít benne

na én ezért nem mennék meg mert egyik alkalmi ruhámba sem férek bele

:)

2012. aug. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
ez attól függ a te babád milyen. mert én az enyémmel nem mentem volna,mert hasfájós és sírós volt még ebben a korszakban.
2012. aug. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nekem egy 2,5évesem van. Mikor 3hónapos volt, akkor kellett először esküvőre mennünk. Semmi pénzzért nem vittem volna. Egyrészt nem bírta volna a sokaságot, másrészt egy kicsit szerettem volna kikapcsolódni. Délután mentünk, és hajnalban már jöttünk is. Addig anyukámmal volt, és lefejt anyatejet kapott. Egy hónap múlva megyünk most újra, de tuti nem visszük most se. Nem vagyok egy gyereklepasszolós típus, de a nagyszülők mindkét részről élnek-halnak, csak h náluk alhasson néha. Ilyenkor elvisszük hozzájuk, hadd örüljenek. Lassan érkezik a kistesó, szerintem vele is hasonlóan fogunk majd tenni, de még nem tudom.

Viszont ezzel nem azt akarnám mondani, h ne menj! Ha te úgy érzed, h mindent megtudsz oldani, ami nektek szükséges, akkor hajrá! A helyedben én picibabástól is mennék. Az a 1,5óra nem távolság. Mi csak azért nem vittük még esküvőre, mert akkor másból se állnék ki, minthogy a gyerek körül ugrálok, a lagziról meg mondhatni teljesen lemaradnék. Így mi is jól járunk egy estére, és a nagyszülők is örölnek. Ja, a fiunk szeret náluk lenni, sosem sír, pedig tényleg nem sűrűn alszik egyik helyen se!

2012. aug. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

ha Te nagyon szeretnél ott lenni, akkor szerintem menjtetek.


mi 6 hetesen vittük a lányomat esküvőre, mert az unokatesóm esküdött. vittük a mózes babakocsiját is, a bulin szépen aludt benne, az esküvőn kendőben rajtam volt.


(persze attól is függ, minden rendben van-e vele. 2.gyerekemet már nem vinném, mert a veséje beteg és vigyázni kell rá, nehogy elkapjon valami nyavaját. így nem tanácsos tömegbe vinni.)

2012. aug. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!