Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Előesett végbél. Ez lehet az oka?

Előesett végbél. Ez lehet az oka?

Figyelt kérdés
3 napja volt a 2,5 kislányom az anyukámnál, mikor este felhívott, hogy azonnal menjünk a kicsiért, mert kakilás közben kifordult a végbele. Mentünk is, bevittük a kórházba, ahol megnézték a diónyi kitüremkedést. Nem vérzett, nem repedt föl szerencsére. Amég a sebészt vártuk magától visszahúzódott, így haza is jöhettünk. A kérdésem az, hogy aznap ott volt anyukámnál a mamám is. És Ő állandóan tömi a gyereket, mikor itt van nálunk, akkor is folyton rá kell szólni, hogy ne adjon több enni a gyereknek (de itt értem a sütit, csokit, kalácsot, fánkot, lángost, épp ami a keze ügyébe kerül). És hát anyukám is nassoltatja a picit egész nap, bár nem ilyen durván, csak mindig kint van egy kis ropi, vagy kuki, hasonlók. Itthon ez egyáltalán nem divat, tízóraikor meg uzsonnakor van egy kis gyümölcs, keksz, mikor mi, de kis mennyiségben. Ebéd után 1 túrórudi, vagy kinder csoki. Az a gyanúm, hogy azért volt ez a végbél előesés, mert "tele volt töltve" a kislányom bele, és annyira nehéz lehetett Neki a kakiklás, hogy ez fordította ki... Alaptalan a gyanúm? Kérlek adjatok tanácsot, mert nagyon ki vagyok akadva anyukámra... Köszi!

2012. aug. 17. 15:37
 1/5 anonim ***** válasza:
alalptalan. Ennek semmi koze ehhez. inkabb nehezen kakilt, erolkodott es az hozta neki ezt ki.
2012. aug. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szorulása volt, az erölködéstől fordul ilyen elő. Az öcsémnél is volt ilyen. Minden nap adjatok neki valami rostdús ételt.
2012. aug. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Na igen, de a szorulás ugye lehet a rengeteg egybefüggő ételtömegtől, ami felgyülemlett a belekben. Mert amikor itthon egészségesen, rendszeresen etetem, akkor ilyen későn (21:10kor) már nincs is széklete. Ott meg olyan későn jött ki belőle ez az óriási mennyiségű, tömör kaki...
2012. aug. 17. 17:53
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért kérd meg anyudat, ne tömje, vagy ha ezt teszi, egészségesen tegye, ami a beleket nem erőlteti: gyümölcs, müzli, ilyesmik. Én egyetértek Veled, h attól kellett erőlködnie, amiket eszik. Szegény kis Picur...
2012. aug. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
aranyer, bizony a szorulastol, sok rostdult egyen, inkabb valamilyen szaritott gyumolcsot mint csokit, de arra is kell figyelni, ami megfogja a szekletet, pl. afonya, repa
2012. aug. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!