Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, hogy aludjon...

Mit csináljak, hogy aludjon délután?

Figyelt kérdés
Mostanában nem akar aludni a fiam, másfél éves lesz. Nem erőltetem, ha nem akar aludni, de minden nap próbálkozom az altatással kb fél órát. Csak nagyon ritkán sikerül (kb 2 hete tart ez az állapot). Miért van ez? Lehet a foga miatt?
2012. aug. 19. 14:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Azért van ez, mert az ilyen korú babák nem érnek rá aludni :)


Sok a felfedezni való. A titkok a rendszeresség ha a babádat megtanítod arra hogy minden nap kb ugyan abba az időbe aludnia kell. Nálunk é már az elején (amikor már csak az egyszeri alvásnál tartunk) minden nap 12 körül + - félóra ugyan abba az időbe berakom a kiságyába. Mindig adok neki játékokat, van amikor a kötelező alvásidőt végig játssza csendben, és van amikor alszik. Fontos hogy alvás előtt jól lemozgasd a babád hogy fáradt legyen.


Tehát a lényeg fáraszd le.

És rendszeres ugyan abba az időbe tedd le aludni.

Amikor nagyon nem megy akkor beszoktam kapcsolni neki egy kis Halász Judit zenét és akkor hallgatás közbe elalszik :) Ne add fel, kitartás és menni fog


17 hónapos fiúcska mamája

2012. aug. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Furcsa, az én 2 és fél éves lányom mindig ugyanakkor aludt el, de egy pár hete ő sem akar aludni délután, csak kínkeservesen.

Ha meg nem alszik délután akkor 6 órakor már aludni akar.

Ja, és nyűgös is szinte mindennap, kivételesen tegnap nagyon jó kislány volt.:)

2012. aug. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha nem alszik, nyűgös a nap további részében? Ha nem, akkor csak nincs igénye az alvásra, sok ilyen gyerek van. Ennek van előnye is, az ilyen picik általában hamarabb fekszenek este, és később kelnek reggel.
2012. aug. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az első válaszolónak teljesen igaza van. Az én kislányom ma 10 hónapos, de ő sem alszik. Ahogy meglátja, hogy a kiságya felé tartunk nappal elkezd ordítani.:( Annyira elvan "foglalva", hogy nem akar aludni.

Szerintem ne aggódj e miatt. Próbálkozz a délutáni altatással, ha fáradt, aludni fog.

2012. aug. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, mindig ugyanakkor altattam eddig is. Most is. Ebéd után valamivel,ez kb 1 óra körül van. Én is azt látom, hogy túlteng benne az energia, vagy a fogára gyanakodtam, mert most jön 3 is egyszerre. Igen, estére ilyenkor nyűgösebb szokott lenni, bekövetkezik a "semmi sem jó" állapot. :( Viszont fürdetés után megint annyira felélénkül, hogy ugyan akkor alszik el, mint amikor egyébként is szokott (21-22 óra között).
2012. aug. 19. 15:03
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez van és volt is már néhány hónappal ezelőtt is. Kisfiú, pont ma 17 hónapos. Én teljesen el vagyok keseredve. A múltkori időszak után beláttam, hogy nem fogom erőltetni, mert így tényleg hamarabb alszik és később kel, de sajnos van, amikor nagyon nyűgös és semmi sem jó neki. Sajnálom a fél vagy valamikor másfél óra altatást a napunkból. Sokszor érzem úgy, hogy nem vagyok jó anya, rosszul csinálom... :-( Pedig nálunk is ugyanaz a rituálé...
2012. aug. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt az én fiammal is, másfél éves. Másfél hónapig tartott ez. Most kijött 3 foga egyszerre, sokat szenvedett velük. Három napja már normálisan elalszik fél 2 körül, ma már ő mondta délután, hogy lefeküdne.

Egyébként ilyen korban szeparációs szorongás is van, lehet, hogy csak egyedül nem akar aludni. Én ezalatt a másfél hónap alatt legtöbbször bent maradtam vele az ágya mellett, úgy csináltam, mintha aludnék, és úgy elaludt. Most már ez sem kell.

2012. aug. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nálunk "sajnos " az a helyzet, hogy együtt alszunk. A kiságyban 3 hónapos kora óta nem volt hajlandó megmaradni.
2012. aug. 19. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!