Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet kezdeni egy visítozó...

Mit lehet kezdeni egy visítozó, sikítozó babával?

Figyelt kérdés

Kisfiam 13 hónapos, kb. egy hete egyfolytában visít. Ennek vannak különböző fokozatai. Van amikor annyira belead mindent a sikításba, hogy lábujjhegyre áll, megfeszíti magát, még a kezét is ökölbe szorítja, és egész magas hangon, egész hosszan sikít, visít. Van, hogy a feje is lilul.

Az apjával már a hajunk égnek áll, mert már egyre nehezebben viseljük.

Próbáltunk szólni neki, hogy hagyja abba, próbáltuk nem észre venni, mikor ezt csinálja, nem figyelni rá, de egyik sem tűnt hatásosnak, még a figyelem elterelés sem. Ha olyan kedve van (és ez elég sokszor van így) elkezd sikítani, még evés közben is.

Létezik valami "praktika" a jelenség kezelésére?

Köszönöm szépen előre is!


2012. aug. 21. 12:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Fúúú, nem fáj valamilye? Vagy tetszik neki? Vagy valami érzelmet akar ezzel kifejezni?
2012. aug. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

kinövi, életkori sajátosság, az enyémek is csinálták, egy idő után az ember immunis lesz rá, már meg sem hallottam

mi azt a verziót választottuk, hogy nem foglalkoztunk vele, nem volt közönsége és így hamar abbamaradt ez a viselkedés mindkettőjüknél

2012. aug. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez időszakos, így próbálgatja a hangját vagy így fejez ki valamit (örömöt, félelmet, bármit).

Lányom, ha felhúzta magát akkor elkezdett visítani, konkrétan hányásig. Képzelheted milyen lehetett...

Na, ez kb. 2 hónapig tartott, addig nekünk is a hajunk égnek állt. Kellett hozzá egy kis türelem, egy kis empátia, és túl vagyunk rajta. Szerintem ez nálatok is segíteni fog.

2012. aug. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
1. vagyok, nálunk akkor csinálja, amikor leszidom, régebben egy párszor rákiabáltam, de ez lett a vége. Mostmár jobban figyelek, nem beszélek vele hangosan, csak eréjesebben szólok rá. Nagy tanulság volt nekem. Rácsapni nem szoktunk. Néha kiakadok, de ez az én hibám, olyankor kiabáltam vele, de amint látszik nem jól tettem. 2,5 éves a kisfiunk.
2012. aug. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
1. vagyok, talán érzelmi fejlődés is lehet, nem tud valamit kifejezni, nálunk a dobálásban nyilvánult meg és látszott rajta, hogy valamit nem tud máshogy átélni, kifejezni, megélni.
2012. aug. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
12%
Őszinte részvétem!
2012. aug. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Szerintem nem fáj semmije, inkább figyelem felhívás lehet, de az bármilyen helyzetben. Vagy csak, hogy figyeljünk rá, vagy mert dühös, de olyan is van, hogy csak úgy el kezd sikítozni "játékból".

Szomorúan olvasom, hogy nincs rá ellenszer. :-(

Akkor próbáljuk kibírni valahogy, remélem hamar elmúlik.

2012. aug. 21. 12:18
 8/9 A kérdező kommentje:

Most alszik, de ha felkel megpróbálom megfigyelni, hátha tényleg köthető mégis valamihez a sikítozása, és hátha valahogy picit kordában tudjuk tartani, ha megszüntetni nem is tudjuk.

Egyébként szerintem tetszik is neki a sikítozás, mert néha látom, ahogy próbálgatja a hangját, és nyújtogatja a nyakát hozzá, elég mulatságos olyankor. :-) Persze próbálok nem nevetni, nehogy azt higgye, hogy tetszik, és még jobban csinálja.

2012. aug. 21. 12:24
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést már én is ki akartam írni.Az én kislányom 2,5 éves és ő akkor csinálja ha nem kap meg valamit vagy nem úgy van ahogy ő akarja,ha hisztizik.De olyan szinten csinálja hogy olyankor sikít,hisztizik amíg el nem fárad.És ez nagyon kellemetlen tud lenni,főleg ha az utcán csinálja és mindenki minket néz.De ha otthon is csinálja akkor se jobb a helyzet mert utca felől lakunk és nyitva van az ablak.Akkor az egész utca zeng tőle,nagyon kellemetlen mert állítom olyankor azt hiszik ölöm a gyereket.Hiába csinálok én is bármit,ha szólok hozzá annál rosszabb.Megpróbáltam hogy olyankor hideg vízzel megmosom az arcát de az se használ.Nagyon remélem hogy minél előbb kinövi,mert már nehezen bírjuk idegekkel.
2012. aug. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!