Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyed kérdés : ha a 2. baba...

Gyed kérdés : ha a 2. baba születésekor már nincs munkaviszonyom? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
A második babánk februárban születik...2013.decemberig vagyok jogosult gyed-re....DE! az első születése után 10 nappal közös megegyezéssel megszűnt a munkaviszonyom.ilyenkor mire leszek jogosult?
2012. aug. 21. 13:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
30%
még mielött megszünik probálj bezsélnia fönökkel s menyj el ttáppénzre vagy irásba addhogy terhes vagy gyesre mész és védett vagy elviekben a szerzödést nem szüntetetheti meg
2012. aug. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Szerintem az első nem jól olvasta el a kérdésed mert a munkaviszony már 2011 évvégén megszünt. Ilyenkor mivel nem volt a gyed mögött fennálló jogviszony csak alanyi jogon járó gyesre leszel jogosult.
2012. aug. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Értem amit írsz...de a megszüntetés már a múlt...az megtörtént decemberben...az hosszú,hogy miért is történt így :( azt meg akkor nem sejthettem,hogy megint babánk lesz,mert nem tervezett bébike..:) csak aztán meg vakarhatom a fejem,hogy most mit kapok...nekem az a sejtésem,hogy ameddig az elsővel jár a gyed,megkapom,utána csak gyest...de ez csak "tipp"
2012. aug. 21. 13:38
 4/17 anonim ***** válasza:
Mivel már nincs munkaviszonyod, így csak gyesre leszel jogosult.
2012. aug. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha gyes alatt születik meg a 2. babád, akkor még nincs gáz. De a törvényt pontosan nem tudom, de egy ismerős szakember nekünk is ezt javasolta, ha szerettünk volna még egy babát, akkor a gyed/gyes alatt szülessen meg, bár hogy neked közben megszünt, az nem tudom mit befolyásol. Ha nincs itt szakember, akkor hívd fel az oep-et, ott tudnak segíteni.
2012. aug. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Hát épp a jogviszony befolyásol mindent.

Ha nincs sokáig, akkor tgyás, gyed sem jár.


[link]

2012. aug. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2012. aug. 21. 14:11
 8/17 anonim ***** válasza:
Akkor még addig kellene valami munkaviszonyt szereznie???
2012. aug. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Erre nem is gondoltam,bár 6 hónapom van a szülésig,nem tudom mennyi gyed-re lenne az elég...de ha belegondolok,micsoda világ????????????persze ,nem kellett volna aláírnom a közös megegyezést,de a férjem is ott dolgozott,így ha nem írom alá őt is elküldik...aláírtam...februárban elküldték...aztán ezzel szemben van olyan ismerősöm,aki össz-vissz 3 hónapot dolgozott,elment táppénzre 8 hetes terhesen,még a 2. gyerekre is megkap mindent,mert ugye neki nem szűnt meg a viszonya....én meg csomó évet lehúztam már életemben....akkor ne legyen gyerekem vagy mi????????,,
2012. aug. 21. 14:41
 10/17 anonim ***** válasza:
Sajnos ez ilyen szemét dolog! A linkben van, hogy a munkaügyiben tudsz intézni ellátást és az is beleszámít.
2012. aug. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!