Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ilyen nyugtalan éjjel a...

Miért ilyen nyugtalan éjjel a kisfiam? 9 hónapos. Születésétől fogva nem jó alvó.

Figyelt kérdés
Egy ideig(kb.4hónapig) a kiságyban aludt, de már annyira kimerültem, hogy éjjel 5-10szer kellett kivennem(ilyenkor csak cicin aludt vissza), hogy magam mellé tettem. Most együtt "alszunk"- tudom nem helyes- ,kétszer felkel szopizni. Viszont egész éjjel helyezkedik, néha felsír, szenved, forog-pörög, mint aki nem találja a helyét. Mit kéne tennem? Járt valaki hasonlóan? Tudom elrontottam, hogy magamhoz vettem, de nagyon kimerültem már. Köszönöm a segítséget.
2009. júl. 24. 10:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Valóban elrontottad.Nem kellett volna 5-10-szer kivenni az ágyából.Ha hagytad volna kicsit sírni,vissza aludt volna.Melletted nem tud nyugodtan aludni,de te sem.Tedd vissza a kiságyába,és ne ugorj azonnal,ha sír.Néhány nap után megfogja szokni,hogy az éjszakákat átaludja az ágyában.
2009. júl. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

3 javaslatom van :)

1. vissza a kiságyba, mert így egyikőtök sem alszik nyugodtan. Néhány nap üvöltés után megszokja.

2. cumi vagy víz (ha itatod éjjel, ne vedd ki a kiságyból, nem kell teljesen felébreszteni)

3. Sedatif Pc homeopátiás szer


Mindhárom tanácsom személyes tapasztalat :) Kezdd el még ma :)

2009. júl. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Csak azert irok, hogy megnyugtassalak, nem a te kisfiad az egyeduli rossz alvo. Az enyem 14 honapos, mg egy ejszakat sem aludt vegig, amiota megszuletett. Nekem is 2-szer kel ejszaka, 8 honaposan vettem magam melle, mert mar en sem birtam az allando ejszakai ebredest. Most probalom visszaszoktatni, (tobb)-kevesebb sikerrel. Mar azt elertem, hogy elalvasnal szopi utan, ha beteszem az agyba, nem pattan fel egybol, hanem oldalra fordul es probal elaludni, es par perc hatsimi utan sikerul is neki. De sajna ejszaka meg felebred. Nagyon sok kitartas kell hozza, en nem birom sirni hagyni, de ha simogatom a hatat, lassan visszaalszik, de csak lassan, es neha nem sikerul. Szoval kitartas!
2009. júl. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem rontottad el!

Véleményem szerint csodálatos, odaadó ANYA vagy!

Nem minden baba egyforma, lehet, ha hagynád sírni, még rosszabb lenne. Nem azt mondom, hogy ne próbáld ki az előttem tanácsolók módszerét (bár én nem tenném), de attól még, hogy másnak bevált, nem biztos, hogy Nektek is az a jó. (Kicsit elegem van már abból, hogy ilyen bajokra mindig a gyermek sirattatását, szenvedtetését ajánlják-és ezzel nem személyeskedni akartam-)Pont így voltunk vele mi is. Most 7 hós. és szépen, azon az úton haladva, amit a 12:02-es írt gyönyörűen visszaszokott az ágyába!!!( tényleg pont úgy voltunk, mint Ti!)


( OFF:megkérem az ellentábort, ne kössenek belém, úgysem fogok reagálni rá! )

2009. júl. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek. Megpróbálom a tanácsokat, hátha bejön valamelyik, de nem bírom ha sír... Az elején azért pattantam egyből, hogy ne zavarjuk a többiek alvását- párom 3szakban dolgozott, másik gyerkőc sulis, nekik azért ki kellett magukat pihenniük. Amúgy napközben tök jól elvan értelmes, mosolygós dumagép. De tudom mennyire fontos a pihentető éjszakai alvás. És ez a fennálló helyzet Neki sem jó. Még1szer köszönöm!
2009. júl. 24. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!