Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Születésétől havi 580 grammot...

Születésétől havi 580 grammot hízott most 2hós babám, ez normális? Ez tényleg kevés lenne?

Figyelt kérdés
Második babám, az első az 1-2.hóban 1 kilókat hízott. Valami baj lehet a tejemmel? Az első babám is 4 kilóval született és a második is. A védőnő szerint tegyem mellre amikor csak tudom, dehát nem ébredne ha éhes lenne? Így 3 óránként eszik, nappal is éjjel is. Hogyan etessem ha nem kér többet?
2011. okt. 13. 09:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem kell erőltetni, annyi eszik amennyire szüksége van. A havi 580 gramm, nem rossz! Nem fog mindig egy kilót hízni. Lehet hogy most kevesebbet eszik, egy hét múlva többet fog. Mi felnőttek is van hogy napokig nincs nagy étvágyunk, utána pedig bepótoljuk.
2011. okt. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Átlagosan 500-600 grammot híznak a babák havonta és fél éves korukra duplázzák meg a születési súlyukat!

Egyébként babafüggő az egész és lehet ettől eltérő is.

A lányom első hónapban 370 grammot hízott,másodikban 1470 grammot és a harmadikban pedig 760 grammot!

Ne aggódj normálisan fejlődik a kisbabád!

2011. okt. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

havi 320g a minimum hízás, 500g az ideális!

Nem tudom, miért aggódsz. csak azért, mert az előző babád 1 kg-t hízott? nem egyformák, másképp osztják be.


ha jól értem, amikor ébren van, megszoptatod. ennél többet nem kell tenned!

ha ez megnyugtat, ide írd be az adatokat, biztos vagyok benne, hogy az optimális sávban lesz!

[link]

2011. okt. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az első kisfiam 2 kilót hízott az első két hónapban,3500 grammal született,2 hósan már 7 kiló volt...

Második fiam viszont nem volt valami jó étvágyú,havi 400-500 grammot produkált,pedig tejem volt/van rengeteg.Csinálhattam én akármit,még fejre is állhattam,nem evett többet,mint amit ő kívánt.

Bízz te is a babádban,tudja ő,mennyit szeretne enni.Különben is az 500 gramm tényleg ideális.

Üdv,jó babázást!

2011. okt. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!