Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pici, két hétnél fiatalabb...

Pici, két hétnél fiatalabb babátok van, hogy 3-6, vagy akár több órát is átalszik (aludt) éjjel egyfolytában? Kéne aggódnom?

Figyelt kérdés

Kisbabám 13 napos, és éjjel 11-től reggel 5- 1/2 6-ig aludt, sőt, még aludt volna, csak aggódtam, hogy nem bírja a pocija, így felébresztettem, de mikor álmos először még nehezen szopik, fel kell ébrednie.

Már hat napos kora óta éjjel 10-11-kor szopi, alvás, felébredt, v felkeltettem 3 körül, tisztába tétel, szopi, és alvás majdnem 3/4 7-ig, mikor az apja kel, aztán mi is felkeltünk. Nappal aztán kompenzál, és párszor akár félóránként, óránként eszik.

Mivel az Apa agyondolgozza magát, és így sem alszik 8 órát, ez , hogy ennyit alszik egy huzamban ideális lenne, csak aggódom, mert egy védőnő még a legelején azt mondta, ha 3 óránál többet alszik, keltsem fel és szoptassam meg... de mint írtam, álmosan enni sem akar.

Mivel tegnapelőtt mikor felkeltettem 3-kor túl álmos volt, így 4 előtt kicsivel felébredt akkor tudott enni, mi is kevesebbet aludtunk.

Ezért akartam ma hagyni,hogy aludjon, amíg akar, de mikor már majdnem 6 órát aludt, becidriztem. Már percenként néztem az órát. De felkeltettük, és megint nehezen ébredt fel annyira, hogy szopjon, 6 percig szopott rendesen, aztán újra alvás, és reggel sem akart felébredni - 8kor végül felkeltettem újra, megint nem ébredünk fel evéshez eléggé, így tisztába tevés, és némi vacakolással jó étvággyal evett...

Persze én nem alszom sokat, mert minden kis hangocskájára felébredek, és tudom, szerencsés vagyok (bár sosem tudhatom előre, hogy lesz az éjjel), de mennyire normális ez?

A kicsim kisfiú, 3 kg-val született, már hízott, egészséges, jól alszik, csak a pocijában lévő szélgörcstól szenved néha, tehát nem tűnik úgy, mintha megszenvedné mindezt...

Légyszi írjatok a tapasztalaitokról!


2009. júl. 24. 12:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Hagyd aludni!

Nem kis súlyú, nem beteg, nem sárga. Tisztába sem kell tenni (csak ha kakis), emiatt se ébreszd fel. Ha éhes, fel fog ébredni.

Magad írod, hogy ha felébreszted, nem akar enni. Aludni akar. :)

Egy jó tanács: védőnők tanácsait nem készpénznek venni, megszűrni, utánaolvasni (!) akár itt a neten. Ugyanez vonatkozik bárki más tanácsaira.

Ne aggódj, ösztönösen érzed, mi a jó a babádnak. Örülj neki, hogy átalussza az éjszakát. Lehet, hogy majd kb. 3 hónapos kora körül ez megváltozik, addig pihenjetek ti is.

2009. júl. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi, ezt jó hallani, bár remélem, nem változik :)

Ha tudtok még írjatok tapasztalatokat, remélem, főleg hasonlóak, de segít, ha megerősítenek :)

2009. júl. 24. 13:42
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha szépen gyarapodik a súlya és egyébként amikor ébren van szépen eszik akkor nem gond, aludjon csak!
2009. júl. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csak azért írtam, hogy kb. 3 hónapos korában megváltozik az alvása, mert a környezetemben lévő nem reprezentatív mintababák :), beleértve a sajátjaimat is, amikor mocorogni kezdtek a fogacskák, már nem aludtak olyan nyugodtan. Ha a Te babád nem változik, halleluja, legalább alszotok. :)
2009. júl. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!