Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bölcsis kérdés. Hogy ellenőrzi...

Bölcsis kérdés. Hogy ellenőrzi le az önkormányzat, hogy vissza vagyok-e jelentve a munkahelyemre vagy sem?

Figyelt kérdés
Kislányom novembertől kezdi a bölcsit és ugye, fizetős a dolog, ami még nem is "akkora baj". A gondom az, hogy nem szeretném megszüntetni a gyedemet, hanem mellette járna bölcsibe. Én kifizetném a legmagasabb napi díjat (mert még így is jobban járnék, minta visszamennék hivatalosan dolgozni). Még mielőtt le lennék oltva, dolgozom most is gyerek mellett és fogok is, csak nem hivatalosan.

2012. aug. 22. 11:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
Ha gyedet kapsz, nem mehet bölcsibe a gyerek. A bölcsődébe való beíratkozáskor vinned kell a gyed lemondó nyilatkozatot vagy a határozatot a gyed megszüntetéséről.
2012. aug. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
72%

hát

mint írták le kell mondanod a gyedet

csak annak jár a bölcsi aki dolgozik -- hivatalosan


szal ha nem viszed a lemondót és az igazolást a munkaviszonyról akkor már le is veszik a gyereket a listáról


amúgy egyszerűen felhívják a munkáltatót vagy leellenőrzik h milyen ellátást kapsz


nem érdemes trükközni mert ha rájönnek akkor vége a bölcsis létnek és nem fogják vissza venni mikor tényleg szükséged lenne rá

2012. aug. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Anno a fiamnál csak munkáltatói igazolást kellett vinni, azt meg meg tudom oldani, a munkáltatómmal is meg tudom beszélni, hogy ha felhívják, akkor mit mondjon (ill. én is bent leszek). Itt az nem fér a fejembe, hogy az önkormányzatnak (vagy bölcsinek) hogy van hozzáférése az APEH vagy OEP adatbázisához, ill. hogy ki milyen ellátást kap. Ezt biztos leellenőrzik, vagy csak riogatják az embert?
2012. aug. 22. 11:25
 4/20 anonim ***** válasza:
14%
Na akkor én meg pont az ellenkezőjét írom mint a többiek. Nálunk simán mehet bölcsibe annak a gyereke is aki nem dolgozik csak annyit kell mondani, hogy munkát keresel.Igaz így csak 4 órába veszik fel...
2012. aug. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
40%
igen elég h munkát keresel,de max 2 hónap mulva már vinni kell a papírt h dolgozol,és h nem vagy gyeden
2012. aug. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
57%

Ééééés köszönjük már megint a lepontozást!!!!

Hihetetlen, hoyg ezen a r.h@dt oldalon nem lehet válaszolni semmire, mert lepontozzák az embert.

És éljenek a csalók!

2012. aug. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
nem a bölcsinek van belátása, hanem a bölcsi lejelenti, mivel a gyerek után kapja a normatívát, ezért már a beszoktatáskor meg el a papír, hogy kéri a pénzt. így egy helyen van a gyerek normatívájának a kifizetése és a gyed kifizetés ami azért nem kifizető mert kamatostul kell majd visszafizetned a gyedet, tehát végeredményben rosszabbul fogsz járni azzal, hogy még 1-2 hónapig kapod
2012. aug. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

a bölcsik önkormányzati szervek

és az önkormányzatnak van belelátása az oep adatbázisába

szal a bölcsi kéri akkor az önkormányzat megnézi mi a helyzet és ha olyan akkor bukta van


ezért sem kell bemennem igazolást kérni a csp és a gyedemről mikor a rendszerest intéztem

2012. aug. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Én azt tudom leírni, hogy nálunk hogyan ment (Bp. 13. kerület), márciusban kezdtük a bölcsit. A jelentkezéskor kellett vinni a munkáltatótól a szándéknyilatkozatot, hogy van munkahelyem, és X dátumtól vissza fognak venni. Amikor elkezdődött a bölcsi, kellett vinni a GYED lemondó nyilatkozatot, valamint a munkáltatói igazolást. A 2 hetes beszoktatás alatt szabadságomat töltöttem.

Aki munkanélküli (egyik szomszéd járt így), ő kapott 2 hónap haladékot, de kellett vinni a munkaügyi központtól igazolást, hogy regisztrált álláskereső.

Nekem azt mondta a bölcsiben a vezetőnő, hogy jelenleg nem tudják leellenőrizni, nincs hozzá sem rendszerhozzáférésük, sem kapacitásuk (emberük), hogy valaki tényleg dolgozik-e, vagy csak tudott szerezni egy igazolást.


Ha kiderül (pl. önkormányzatnál vagy valahogy "véletlenül"), hogy jogosultalanul igénybe vetted a gyedet, akkor kamatokkal együtt visszafizetteteik veled visszamenőlegesen.

2012. aug. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mondjuk van egy olyan a papíron, amit kaptunk, hogy ha a legmagasabb díjat fizetem be, akkor nem kell jövedelem nyilatkozat, csak azt nem tudom, hogy akkor nem is nézegetnek utána a gyedes dolgoknak. Mindegy, majd még futok pár kört. Amúgy nem a pár hónap gyedről van szó, hanem 10 hónapról és ha visszamegyek hivatalosan dolgozni, akkor az havi 60-70 e Ft mínusz lenne és az nem mindegy (szerintem). Aki azt írta, hogy éljenek a csalók...hát nem tudom...lehet sokkal jobb világ lenne, ha mindenki olyan csaló lenne, mint én! (és nem én pontoztalak le!)
2012. aug. 22. 13:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!