Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lányom 3 hónapos és 1 hetes....

Lányom 3 hónapos és 1 hetes. Tápszert adok neki sajnos, jó étvágya van,250-300 milit eszik általában. Szerintetek adhatok neki 1-2 kanál pépesre tört almát?

Figyelt kérdés
2012. aug. 23. 11:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem várj vele még 2 hetet!
2012. aug. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
250-300ml az igen!Az én kislányom is tápszeres volt az elejétől,én 3,5 hónaposan kezdtem el az almát.
2012. aug. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A lányom szeptember 3-án lesz 4 hónapos, tegnap a gyerekorvos mondta hogy most lehet elkezdeni pépes almát adni neki, így ma kapott először egy keveset.
2012. aug. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ne. Bőven elég 6 hónapos korában elkezdeni a kóstoltatást, mert szinte lehetetlen, hogy 3-4 hónaposan érett legyen rá a gyomra (igen, akkor is, ha tápszeres, sőt).
2012. aug. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat. Nekem az orvosunk aszisztensnője mondta, hogy ha betölti a 4 hónapot, lehet kezdeni almával. Sőt, említette még a sütőtököt és a borsót, amivel nem igazán értek egyet.
2012. aug. 24. 07:54
 6/10 anonim ***** válasza:

4. vagyok.

Jól le lettem pontozva... Amúgy ez tény, hogy 6 hós kor előtt nincs szüksége a babának másra, csak anyatejre vagy tápszerre (ha tápszeres, akkor +vízre).

Nekünk a gyerekorvos, védőnő, mindenki ezt tanácsolta.

A kisbaba emésztőrendszere nem érett más táplálék befogadására 6 hós kor előtt, és nagyon sok baba még 6 hósan sem. A tápszeres babák gyomra sem különbözik az anyatejesekétől ebből a szempontból.

2012. aug. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szerintem minden település védőnője és orvosa mást mond. Ez most olyan dolog, hogyha 4 hónaposan nem kezdjük el neki adni a bébiételt, kóstolásképp, nem fogjuk tudni mit szeret ill. mit bír, értem itt a kipattogásra. Ha meg nem laktatja a tápszer, az sem megoldás, hogy fél litert megeszik 4-5 hónaposan majd.
2012. aug. 27. 13:02
 8/10 anonim ***** válasza:

Igazad van, tényleg mindenki mást mond, ezért is állandó vitatéma többek között a hozzátáplálás is. Mindenki másképp gondolja, és valószínűleg sosem lesz egyetértés.

Ha nem kezditek el 4 hónaposan, hanem mondjuk 6 hónaposan, akkor is ki fog derülni, hogy mi az, amire allergiás vagy mit nem szeret, viszont az emésztőrendszerének nem lesz túl jó...


Egyébként nem lehet, hogy csak növekedési ugrása van? Ilyenkor nagyobb az étvágyuk. Vagy esetleg csak erős szopó reflexe van, és nem is éhes?

2012. aug. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Az is megeshet!

Ma voltunk a Ligába védőoltást kapott, ne értsetek félre, nem bántásként szeretném írni, de az én gyerekem ilyen hatalmas? Volt ott sok kisbaba, Alexámnál idősebb pl. fél éves, fele akkora volt mint lányom, és még most kezd el hasra fordulni, az enyém már szerencsére ezen is túl van :)

( persze ez elsősorban a babától függ )

E hónap elején voltunk súlymérésen, akkor volt 3 hónapos, 6 és fél kilót nyomott, ma 3 hónap és két hetes, 7 kiló 20 deka...pedig csak akkor kap enni ha kéri :))


Volt egy másik kisfiú 4 és fél hónapos, az anyja a húson kívül már mindent adott 3 hónaposan neki és mégsem hízik szegény, étvágya sem nagy.

2012. aug. 30. 21:09
 10/10 A kérdező kommentje:

Jelentkezem! :) 10 nap és betölti a 4. hónapját a leányzóm.

Almából pépesen megeszik naponta 1 egészet, paprikáskrumpli szaftot nyaldossa, gulyásleves levét nyeli mintha kötelező lenne neki :D Mai menü egy kis húsleves krumplival meg répával.

Tegnap egy egész üveg bébiételt evett meg (almapüré csirkehússal)


Szerencsére semmi baja! :) 7 kiló fölött van

2012. szept. 5. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!