Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mar egy honapja folyik a...

Mar egy honapja folyik a hozzataplalas (most het honapos) de sajnos keves sikerrel. Par kanal utan, barmit otthagy es bezarja a szajat, ennyi. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ot honapos koraig szopott,aztan adtam tapszert is mert nem volt eleg a tejem,most csak reggel es este +ejszaka szopik,napkozben par kanal etel+tapszer,mit rontok el?
2010. márc. 4. 14:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Adjál az ő kezébe is kanalat, hagy túrkálja, próbálkozzon ő is, talán ez leköti a figyelmét és talán eszik is.

Kitartás, menni fog, de az új ízek mindig más reakciót váltanak ki a gyerekből és nem mindig ízlik neki az amit éppen kap, mint ahogy nekünk sincs mindig egyforma étvágyunk.

2010. márc. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Semmit sem rontasz el. Ki kell figyelni mi ízlik neki igazán! az elkészítési mód nagyon számít meg az ízkombinációk. Nyugi, rá fog jönni, hogy jó dolog a rendes étel is, csak ki kell várni. Segíthet ha ti is esztek amikor ő eszik, főleg ha a tiétekből kóstolhat (nyilván az ő kajájából legyen a tányérotokon, hogy abból kaphasson). Nem érdemes erőltetni mert akkor elvész a jó érzés az evéssel kapcsolatban.
2010. márc. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nyugodtan lepontozhattok. ez nem pont a kérdezőre vonatkozik, de tessék ezt érik el azzal hogy 6 hós koráig csak anyatej kell a gyereknek és 7-8 hónaposan kétségbe vannak esve az anyukák hogy a gyerek alig eszik. semmi baj nem történik attól ha 4-5 hósan elkezdik kóstoltatni az ételeket. kell egy idő amíg a baba szokja az ízeket. tudom hogy ez a kérdezőnél másként volt, de annyira hajtják hogy 6 hóig csak anyatej és nagyon sok ilyen kérdést olvasok. a babák többségének kell 1-2 hónap mire "ráéreznek" az ízekre.
2010. márc. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet az utolsó válaszolóval.6 hós koráig csak tápszert kapott a lányom,féltem az ekcéma miatt.Most 1 hónapja eszik,és már mindent,nem válogat.

Egész üveg gyümölcsöt keksszel,főzeléket husival bevág.Én sütőtök,alma,banán,ezekkel kezdtem,de nem igazán kóstolgatott,mindennek akkorákat cuppogott,hogy hamar kellett neki a több.A vasszeget is megenné.Már 3 étkezést kiváltottunk,2-3szor iszik tápot.

2010. márc. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Második válaszoló vagyok. az én lányom is négy hós koráig szopott aztán tápszert kapott. Mi is nehezen haladtunk, de aztán belejött. És mi van akkor ha hét hósan még csak kóstolgat? Másfél éves a lányom, eszik mindent rendesen. Miért jobb az, ha négy hósan elkezdjük, hét hósan meg már eszik mindenfélét, mintha hat hósan kezdjük és mondjuk nyolc kilenc hós korára jön bele a kajálásba? Egyik sem jobb a másiktól, nézőpont kérdése, de igazából egyikkel sincs baj szerintem. A végeredmény ugyanaz: a gyerek előbb-utóbb enni fog. Kétségbeesni nem kell szerintem.
2010. márc. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat.A vegtelensegig lehet vitazni ezen a "mikor kezdjem a hozzataplalas"cimun,az en szemelyes tapasztalatom az ,mivel van egy nagyobb gyerekem is akit egy eves koraig szoptattam,hogy az immunrendszere tokeletes,aztan hogy ez veletlen vagy az anyatejnek koszonheti,nem tudom.Tiz eves koraig egyszer sem hanyt,egyszer ment a hasa es ketszer volt meghulve,sosem volt lazas.Nem estem en annyira ketsegbe,csak egy kicsit furcsa hogy semmbol nem evett meg annyira joizuen.
2010. márc. 4. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!