Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 hónapos babám még szinte...

13 hónapos babám még szinte semmit se mond, ez baj?

Figyelt kérdés
2012. aug. 23. 13:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekünk egy szót mondott 1 évesen, hogy kaka :) Aztán szótagokkal kezdte, 1, majd 2, 3 szótagot is kimondott, de ez hónapok alatt történt. Most 2,5 éves a kisfiam, időnként olyan meglepő mondatokat mond. Szerintem nincs elkésve. De valami hangokat csak ki ad, ha szeretne mondani valamit, hümmög?
2012. aug. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2012. aug. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi! Igen, szokott gagyarászni néha.

Ebből csak az első igaz rá, amit linkeltél második.

2012. aug. 23. 14:07
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem probléma szerintem, bár egy ismerősöm kisfia se mondott semmit, mindig ugyanazt a két szótagot ismételgette. Végül 2 évesen bölcsődébe került és ott kiderült, hogy halláskárosult. Egy hallásvizsgálatra lehet, hogy érdemes lenne elvinni, a biztonság érdekében.
2012. aug. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1. vagyok, mi sokat néztük a Gyerekdalok és mondókákat, ha nyűgös volt, addig kicsit kikapcsolt és este a fürdés utáni öltözködésnél valamit mindig mondókáztam neki, leginkább ezek közül a pelenkázón, mert ugye nem igazán volt türelme, így meg eltereltem a figyelmét. :)

De szerintem nem baj még, ha nem mond semmit. Van aki 3 éves kora előtt kezdi el és tényleg a fiúk (több területen is) később csinálnak dolgokat. Egy helyen olvastam, hogy a tesztoszteron van blokkoló hatással a beszédfejlődésnél, ezért kezdenek a fiúk később beszélni. Egyébként nálunk még a bölcsi hozott még egy löketet a beszédfejlődésében 2 évesen. Együtt mondókáznak, énekelnek és hát ugye nem árt kommunikálni a többi kisgyerekkel is. :)

2012. aug. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
13 honaposan a kislanyom meg a vilagon semmit se mondott, csak a sajat kis nyelven. Abszolut nem baj, nem kell siettetni, meg rengeteg ideje van! A babak nem egyformak, valaki korabban valaki kesobb kezd beszelni. Egyik sem csodagyerek, vagy fogyatekos, csak mashogy fejlodnek.
2012. aug. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A hallásával semmi gond nincsen.
2012. aug. 23. 15:57
 8/8 anonim ***** válasza:

Nézd, hogy akár családon belül mennyire eltérnek a gyerekek: fiam 24hónaposan mondott először értelmes érthető szavakat(addigi repertoár: anya, nem, ap, és a fejhangon szűkölés mindenért)

Lányom 16hónaposan 80szót használt, 19hónapos 2-3szavas mondatokat használ, halandzsával belső köröknek érthetően mesél...

2012. aug. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!