Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4½ honapos babanak...

4½ honapos babanak fülgyulladasra mit lehet adni, ha az orvos nem adot semmit?

Figyelt kérdés
2012. aug. 20. 11:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Homeopátiás gyulladáscsökkentő, a Chamomilla 15 ch. Nem tudom, miként vélekedsz a homeopátiáról, ez nagyon jó és pici babáknak is nyugodtan adható, gyulladásokra, fogzásra. Mielőbbi gyógyulást!
2012. aug. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Lázas is a babád?

A hallójárat, vagy a középfül van gyulladásban?


Okkal történt valószinűleg, hogy nem írt fel semmit.


Mondotterre vonatkozólag valamit, esetleg szájon át szedhető antibiotikumot kaptatok???

2012. aug. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Közepfülgyulladas,azt,hogy miert nem adot semmit,tole kene megkerdezni!Antibiotikumot meg nem adnak recept nelkul!!38,2 volt a laza!!
2012. aug. 20. 12:09
 4/10 anonim ***** válasza:
48%

Valószínű vírusos eredetű, azért nem kapott semmit.

Viszont én most elmennék vele ügyeletre és írattatnék fel minimum fülcseppet, mert a középfül gyulladás nagyon gyorsan rá tud húzódni az arcüregre, ne adj isten agyhártyára, így ne várjatok holnapig, főképp, ha már 3 napja, vagy annál régebben lázas.

2012. aug. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ezzel fül-orr gégészetre kell menni. Kisfiamnak 6 hónaposan volt középfülgyulladása, nem volt lázas, de menni kellett fül-orr gégészetre. 5 napig jártunk minden nap, és gyógyszeres gézt raktak a fülébe, míg helyre nem jött, és utána is otthon kellett 3-4 napig fülcseppet használni. Mindenféleképpen vidd el, mert nekem a háziorvos azt mondta ő nem is tudja megnézni rendesen a fület, mert nincs hozzá eszköze, a hallás nem játék.
2012. aug. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A a gyerekemnek a füle fájna én azonnal vinném az ügyeletes fül orr gégészetre. Nem játék nagyon hamar rát tud húzódni a homlok üregre is.
2012. aug. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én is vinném fül/orr/gégészhez a lehető leghamarabb. Ha a gyermekorvossal pedig olyan a kapcsolat, hogy nem beszélitek meg mit miért ad, vagy nem ad akkor érdemes lenne orvost váltani.
2012. aug. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Így van, fül-orr-gégészhez kell vinni. A fülcseppet felejtsd el, többet árt mint használ.

A fiamnak írtak fel fülfájásra az ügyeleten, de én az első munkanapon elvittem magánban fül-orr-gégészhez. Elmondtam a sztorit, mire az volt a válasza, hogy ha hazaérünk az első dolgom az legyen, hogy a fülcseppet kihajítom a szemétbe, és jól véssem az eszembe, hogy soha semmit nem cseppentünk a fülünkbe, főleg nem a gyerekébe.

2012. aug. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8-as legyél szíves elmesélni nekem, miért nem cseppentük?


orvosira járok, mellette szülésznőként dolgozok, de ilyenről még soha nem hallottam és nem is tanultam...

pedig nem most kezdtem.

2012. aug. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9-esnek

Nem tudom miért nem cseppentünk fülbe, én nem járok orvosira, A rendelésen meg volt épp elég problémánk amúgy is, nem firtattam az okát.

Egyébként az ügyeleten középfülgyulladást állapítottak meg neki, de mint kiderül fülkürthurut volt a baja.

2012. aug. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!