Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » BCG oltás miatt nyirokcsomó...

BCG oltás miatt nyirokcsomó duzzanat. Valakinek volt ezzel tapasztalata?

Figyelt kérdés
4 hónapos lesz a kisfiam, 2 hónapja vettem észre egy kisebb duzzanatot a kulcscsontja felett, porc keménységű, babát nem zavarja érintésére nem reagál. Megmutattam a gyerekorvosnak,azt mondta a BCG oltás következménye. Beutalt pulmonológiára. Azt mondták ha nem pirosodik be, vagy nem kezd el nőni,nincs vele teendő! Ma visszamentünk,mert úgy vettem észre, hogy nőtt. Sajnos a megérzésem bejött, tényleg nőtt, így beutaltak sebészetre, de majd csak szeptember 5-e után lesznek bent. Itt a főorvos azt mondta, ennek műtét lesz a vége, ki kell vágni. Amolyan szépészeti műtét:((
2012. aug. 23. 13:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak a hónalj alatti nyirokmirigy duzzadt meg emiatt. Ma voltunk a sebészeten, UH-t csináltak. 1 hét múlva kell visszamenni kontrollra, ha nem lesz gennyes valószínű nem csinálnak vele semmit.
2012. aug. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A kislányomnak a hónaljában duzzadt meg a bcg oltás miatt a nyirokcsomó. Mi is a sebészeten kötöttünk ki, felnyitották neki és tettek be gézcsíkot, ami kivezette a váladékot. Aztán pár hét után újra megcsinálták, mert még mindig gyulladásban volt. Ennek több mint egy éve, azóta szerencsére nincs gond. Akkor biztos fájt szegénynek, nem altatták és nagyon sírt.
2012. aug. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem mondod hogy nem altatták???:O Nekem azt mondta a doki altatásban,de minimum bódításban történik.... Remélem tényleg csak minimális beavatkozás lesz! Köszönöm a válaszokat!
2012. aug. 23. 14:16
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia ez nem válasz lesz inkább kérdés,honnan venni észre hogy a BCG miatt van a duzzanat?A fiamnak is van a tarkójánál
2012. aug. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A gyerekorvos és a pulmonológus, sőt mikor a neurológián voltunk,az is rögtön rávágta hogy BCG oltás. Nyak környéke hónalj környéke ahol megjelenik.... Lehet nálunk az a baj,hogy születése után 10 perccel kapta és az immunrendszer nem tudta feldolgozni.
2012. aug. 24. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!