Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nyirokcsomó duzzanat? Létezik...

Nyirokcsomó duzzanat? Létezik h semmi más tünetet nem produkál egy gyerek csak lázas?

Figyelt kérdés

Kisfiam 1 éves, és az elmúlt 2 hónapban 2x volt olyan megbetegedése, h belázasodott, és semmi más baja nem volt. 2 nap után elvittem dokihoz,és akkor még teljesen negatív volt a státusza, csak a láz volt. Harmadnapra bedagadtak a nyaki nyirokcsomói. Antibiotikumot kapott, és 1 hét múlva már kutya baja sem volt. Vérvizsgálatot kértem, amin kiderült h vírus okozta fertőzéssel küzd a babám, de semmi más baja nem volt. Köhögés hányás,takony, nem volt.

Most újra előjött...hőemelkedés, kis hasmenés...majd 3. napon bal oldalon babszemnyi mozgatható nyirokcsomó...Megint antibiotikum...és most kértem alaposabb hematológiai vizsgálatot. Leküldtek minket szegedre...sík ideg vagyok...Doktornő azt mondta, h vírusból induljukn ki...de lehet baj is...Nagyon félek.

Valaki aki ezt végigcsinálta??? Írjon légyszi!!!!


2010. okt. 6. 15:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Sajnos sokat nem értek ehhez. Nagyon sajnálom!


Csak egyet nem értek: ha vírus, akkor miért ad neki az orvos antibiotikumot?

2010. okt. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én csak magamból tudok kiindulni.Nekem kb 13-14 éves korom óta időközönként megduzzadnak a nyirokcsomóim.Nekem azt mondta a doki,hogy ez azt jelenti,hogy gyulladás van a szervezetben.Vérkép kimutatta,hogy gyulladáas áll a háttérben,de azt nem tudják,hogy mim van begyulladva.Gyulladáscsökkentőt szoktam rá kapni és pár nap alatt elmúlik.Egyébként akármi bajom van akkor is bedagadnak.
2010. okt. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

15:29-es vagyok

22/L


Reméljük nincs semmi komoly baja a kisfiadnak.Nyugodj meg.

2010. okt. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Hát én is ezt akartam kérdezni. Ha virus, akor az antibiotikum a lehető legrosszabb, amit kaphat. Elpusztitja a szervezet hasznos baktériumait, ezzel gyengitve a szervezetet, a hasznos anyagok felszivódását, tehát gyengiti a szervezetet, ami éppen harcol egy betolakodóval szemben.

Okos egy orvos lehet, mondhatom...


Egyébként a baba elkap valamit, ami ellen a szervezet felveszi a harcot. Első lépés: láz. Ezzel védekezik. Második lépés: a behatolási ponton feltartóztatja a behatolót: első védelmi vonal a nyirokcsomó. Ha beduzzadt, akkor a szervezet harcol.

Nincs itt semmi baj, teljesen normális jelenség.

Azt jelenti, hogy jól dolgozik a szervezete.

A harcot ilyenkor segitheted vitaminokkal, amiket általában ilyenkor javasolnak: B6 vitamin a májnak segitségül, Cebion cseppek, kalcium bevitel, esetleg pl. Isoprinosin, vagy hasonló cucc a virus elleni küzdelemre.

HA antibiotikumot kap, akkor legalább arra figylej, hogy a beszedése után 2 órával kapjon probiotikumot, az sokat javit a védekező-képességen.


Nem értem, mire gondolsz, hogy van-e, aki ezt végigcsinálta? Én már többször is, ikreim a nagyobb tesótól mindent elkapnak, ami épp az oviban divatos betegség. Most is épp körben lázas a család, az egyik 20 hónaposom éjjel 3-kor kapott hűtőfürdőt és Germicid-C kúpot, mert 39,5 volt a láza. Semmi más tünete nincs.

Van, hogy az egyik már beteg, egyik egészséges, egyik belázasodik, akor el se viszem dokihoz, én is tudom a fentebb leirt módon kezelni hirtelen és nem viszek egy már beteget és egy egészségest a betegek közzé a váróba. Segitségem nincs. Ilyenkor inkább nem viszem dokihoz és kész.

2010. okt. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Bocsánat. Gyulladás okozta, nem vírus.
2010. okt. 6. 16:41
 6/15 anonim ***** válasza:

a kisfiam nekem is pont a múlt héten volt beteg.13 hónapos.belázasodott kedden este,de azon kívül nem volt semmi baja.nem folyt orra,nem köhögött,tüsszögött.nem ment a hasa,nem is fájlalta(húzkodja a pulcsit ha fáj).a torka sem fájt mert rendesen evett(amikor fájt nem evett csak folyékonyat).nem vittem dokihoz,mert szerda este már csak hőemelkedése volt,meg csütörtökön tanácsadásra mentünk.aztán a dokinéninek mondtam h mi volt és akkor megvizsgálta és mondta h a nyirokcsomóji be vannak gyulladva.nem írt semmit,mivel már láza nem volt és ne terheljük a szervezetét ha nem muszáj.ő is furcsállotta hogy a lázon kívül nem volt más tünete.azt nem mondta mitöl lehetett.szerintem az apja hazahozott valamit.


remélem nincs semmi baja a kisfiadnak.szorítok nektek.majd írd meg ha tudod,h mit mondtak a kivizsgáláson.

2010. okt. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

a baj csak az, h a doktornő rémített meg azzal h nem szereti ezeket a nyirokcsomó duzzanatokat....(beleültette a rossz gondolatokat a fejembe)de ő még nem vizsgáltatná ki.Én erősködtem. Multkor durvább volt...nagyon.Akkor kétoldali volt, most meg csak egyik oldalon. Akkor is én kértem a vérvizsgálatot, és két hét után (mikor már tutira visszahúzódtak a nyirokcsomók) újabb vérvétel,(kontroll) és azon minden rendben volt. Picit magasabb volt pár értéke, de a gyulladás lezajlott, és az az érték ami a gyulladást mutatta az helyreállt.

Lázas típus a kisfiam, minden betegség azzal indul nála.

De ez a nyirokcsomó rossz dolgot is mutathat...basszus csak erre tudok gondolni. Úgyh most hematológiára viszem a picit, és idegeskedek mint állat.........

2010. okt. 6. 17:20
 8/15 anonim ***** válasza:

Nyugiii


Ha beteg a gyerek, tök normális, hogy a nyaki nyirokcsomók megduzzadnak.

Sőt, ha semmi tünet nincs, és akkoris megduzzadnak, az is normális. Hisz azt jelenti, hogy valami fertőzéssel küzd a szervezete, aminek egyéb látható tünete nincs!!! Erős az immunrendszere, és nem dönti le a baci/vírus a lábáról, csak jelzi a nyirokcsomó, hogy valami zajlik a szervezetében!


Nekem a nagyobbik fiam ilyen!

2010. okt. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

de mellette lázas is...szinte folyamatosan...3-4 napig. Míg az antibió nem hat.

e azért megnyugszom amennyire tudok...:S

2010. okt. 6. 22:05
 10/15 anonim ***** válasza:
Megvan az eredmény?
2010. okt. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!