Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lesz egy baba "jókedvű"...

Mitől lesz egy baba "jókedvű" vagy "sírós" baba? Mi határozza meg?

Figyelt kérdés
2012. aug. 23. 15:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Lányom nagyon, de nagyon sírós volt az első hónapokban. Rá azt mondták, hogy hiperérzékeny a külvilágra. Idegrendszeri érettség is kell ahhoz, hogy egy baba "jól fogadjon" mindent a külvilágból.

Amúgy utána egy nagyon vigyori kislány lett, teliszájas, hatalmas mosolyokkal. Bár ez érzékenysége megmaradt olyan szinten, hogy könnyebben megijed, könnyebben sírja el magát, ha mondjuk fellökik vagy elbotlik.


Unokatesóm kisfia nagyon vidám baba volt, és alig sírt. Ő ezt azzal magyarázta, hogy terhesen nagyon boldog volt.

Hát én is az voltam... :)

Soha olyan jókedvű nem volt, mint akkor, semmi panaszom nem volt, imádtam a terhességemet. Szóval ez nem a magyarázata a dolgoknak. :)


Ja, és a sírás sokszor összefügg a pocakfájással is, amivel nagyon sok baba küzd, hiszen sok babának idő kell, hogy a szelekkel, emésztéssel is meg tudjon küzdeni.

2012. aug. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

eddig azt hittem, hogy eleve vannak sírós meg nem sírós babák. meg mondták, hogy a fiúk sírósabbak. de már kezdem úgy látni, hogy csak "szórakozásból" nem sír egy baba.


1.gyerekem lány, nyagyon nyugodt, alvós baba volt.

2.gyerekem fiú, ő folyamatosan sírt, csak addig volt csönd, amíg szopizott. én meg nyugtattam magam, hogy ez így normális. aztán kiderült, hogy vesemedencegyulladása van. utána sok gyógyszert szedett, ami kicsinálta a gyomrát, akkor azért sírt.

most 3,5 hós, mostanra derült ki, hogy nyugodt, boldog baba, csak eddig mindig valam baja volt.

2012. aug. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!