Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyósom azt szeretné, ha két...

Anyósom azt szeretné, ha két hónapos babám egy hétig náluk nyaralna, szerintetek hogyan értessem meg vele sértődés nélkül, hogy ebbesemmiképp nem megyek bele?

Figyelt kérdés
Anyósomék 200 km-re laknak tőlünk. Nemrég hívott telefonon és lelkesen bejelentette, hogy hajlandóak egy hétig vigyázni a két hónapos kislányomra, hogy én pihenhessek. Próbáltam udvariasan, de határozottan elmagyarázni neki, hogy ez lehetetlen, maga a kérés is abszurd. Próbáltam türelmes lenni, még az olyan megjegyzéseire sem reagálni udvariatlanul, hogy hiszen ez a baba már eheti, amit ő főz, nincs szüksége mindig az anyjára. Persze így is megsértődött, a fejemhez vágta, hogy biztosan azért nem bízom rájuk, mert nem kedvelem őket, HISZEN a szülésnél sem lehettek ott. Erre már csak hápogni tudtam... még a saját édesapámat sem szerettem volna akkor magam mellett, nemhogy apósomat... Párom volt velem és édesanyám, mivel ő volt a szülésznőm. Nem is értem, hogyan jutott ilyen eszébe. Párom még nem ért haza, inkább őt kérném meg, hogy beszéljen a szüleivel. Anyósom azóta is folyamatosan hív, de inkább nem veszem fel addig. Ti mit tennétek?

2012. aug. 22. 18:10
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

Mit tennék? rettentően boldog lennék, hogy ilyen messze laknak, és nem a szomszédban.:))


AMúgy meg mond meg, hogy nem, és kész. Most állj a sarkadra, mert majd a fejedre nőnek. Remélem a férjed majd partner lesz :)

És vedd fel nyugodtan a telefont, ez is egy rossz pont lesz. Mondd, hogy nem, és ez nem megbeszélés tárgya. Én minidg azt mondtam, hogy akkor mehet, ha majd tud beszélni:)

Bár az én anyósom 5 percre nem vigyázna rájuk:)

2012. aug. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
84%

Egy két hónapos babának még szüksége van az anyjára! És csak az anyjára! 1 hét az nagyon sok! Én addig nem merem rábizni mig elmegyek a boltba! :) Szopizik még?

Magyarázd el neki, hogy ha látni szeretné, akkor bármikor szivesen mehet, de el ne vigye még. Épp hogy össze szoktatoK! Hogy ehetné azt amit ő főz??? Hiszen az emésztése meg sem közeliti a felnőttekét!

2012. aug. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Persze, szopizik. De erre természetesen az a válasz, hogy rosszul csinálom, az ő gyerekei ennyi idősen már ettek... Azt hajtogatta, hogy joga van az unokájához, amikor akarja. Finoman helyreigazítottam, de sajnos már tudom, hogy ennyi kevés neki.
2012. aug. 22. 18:19
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg, hogy szoptatód, így nem megoldható és kész.
2012. aug. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
90%
Akkor nem finoman kell!
2012. aug. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Kedves második, megfogadtam, felvettem. Hiba volt. Mostmár teljesen belelovalta magát, ordított. Szerinte elrontom a lányomat azzal, hogy ilyen sokáig szoptatom.... ezt inkább nem is kommentálom és ismét a szülést vágta a képembe. Szerinte ez iszonyat rosszul esett nekik, de ezt végképp nem értem. Mióta nagycsaládi esemény egy szülés, hogy anyós-após is jelen legyen? Ilyet még nem is hallottam, eddig ők sem hozták elő, csak egyszer, még a terhességem alatt.
2012. aug. 22. 18:30
 7/33 anonim ***** válasza:
78%
Huh, hát jobb lesz ha felveszed ezeket a remek beszélgetéseket, mert a férjednek majd előadja mennyire mézes-mázos....De jól tetted, így ezt már nem vágja a fejedhez, hogy még a telót sem veszed fel.
2012. aug. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

De ezentúl tényleg a telefont sem kell felvenni, jó messze laknak, szerencsés vagy.:)

puffogjon otthon...

2012. aug. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondja, hogy sokáig szoptatod a 2 hónapos babádat? Hűha, ott azért komoly baj van. Nem is értem, hogy hogy gondolhatja komolyan azt, hogy 2 hónaposan 1 hétre vagy akár csak egy napra is odaadjam az éppen megszületett babámat. Pláne úgy, hogy még közli is, hogy az Ő gyerekei ilyenkor már rendes kaját kaptak.

Férjed nem tudja leállítani? Ha nem megy finoman, akkor egy kicsit határozottabban kell, mert nem is tudom, hogyha egy 2 hónapos babát 1 hétre akar, mit akar majd, amikor a kicsi 1 éves lesz. Odaköltözteti magukhoz?


Nem irigyellek:-(

2012. aug. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is két hónapos a kislányom, eszembe sem jutna sem anyósnak sem Anyunak odaadni még egy napra sem. De ha ilyen anyósom lenne, mint a tiéd, nem érdekelne, hogy megsértődik, úgy elküldeném a sunyiba, mint a huzat! A párod melletted áll? Mert végülis az ő dolga, hogy észre térítse az anyját. Nálunk is a párom mondta meg az anyjának, hogy nem kell naponta átjönni meglátogatni az unokát...két napig puffogott, aztán megértette.
2012. aug. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!