Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Autóval a kórházból mózeskosár...

Autóval a kórházból mózeskosárban nem hozhatjuk haza a babát csak kizárólag babahordozóval?

Figyelt kérdés
2009. júl. 25. 08:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi mózesban hoztuk haza. Arra kell figyelni hogy becsatolató legyen a hátsó ülésre mert különben a büntetnek érte....
2009. júl. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%

Mi egy hét múlva péntekre vagyunk kiírva. Textilmózesünk van csak, de mi abban akarjuk hazahozni a bébit. Nem akarjuk félig ülő helyzetben belerakni a bébihordozóba.

Csak kb. 10 percre vagyunk kocsival a kórháztól. Annak idején engem sem kocsiba beköthető mózesben hoztak haza. Még biztonsági öv sem volt hátul.


Szóval mi a textilmózesben szeretnénk hazahozni.

(...bár, tudom, hogy ez elvileg szabálytalan...)

2009. júl. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha a mózesetek olyan típusú, hogy autósülésként is használható, akkor abban is hozhatjátok. De ha nem, akkor csak hordozó, mert a legbiztonságosabb a babának, a büntetésről nem is beszélve.
2009. júl. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Amellett, hogy szabálytalan, ha nem rögzíthező, a saját gyereked életét veszélyezteted, elég egy koccanás...
2009. júl. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen közel laktok és ha szép lesz az idő akár haza is sétálhatok.
2009. júl. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
10.47-es vagyok. Bocsi, de rossz helyre válaszoltam :)
2009. júl. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
A szüleink bennünket a kezükben tartva hoztak haza kocsiban.
2009. júl. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Egy hónapos baba még nem utaztatható autós ülésben. Az ülések ugyanis nem dönthetők annyira hátra, hogy a pici baba ne görnyedjen benne össze, ne hajoljon el oldalra. Ez a helyzet számukra is kényelmetlen, fárasztó, természetellenes és egészségtelen. Ilyen pici babát, csak ha nagyon muszáj akkor utaztassanak és az lehetőleg minél rövidebb idejű legyen. Ilyen esetben próbálják meg hevederekkel rögzíteni a mózeskosarat. Igaz, hogy ilyenkor a baba nincs rögzítve. Talán biztonságosabb az anyának hátra ülnie, magát gondosan bekötve a csecsemőt babahordozó vászonban ill kenguruban magára erősíteni. Az autó vezetője pedig hajtson lényegesen óvatosabban mint ahogy egyébként autózik, lehetőleg kerülje még az erős fékezést is."

Dr. Gömöri Ágnes

2009. aug. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!