Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek mi a véleménye?

Poci-maci kérdése:

Kinek mi a véleménye?

Figyelt kérdés
Igaz hogy a tápszeres babát már 3 hónapos kortol lehet kezdeni a hozzátáplálást?
2009. júl. 25. 11:49
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Igen én is így tudom. Mi is 3 hónaposak vagyunk, de azért én még várok egy kicsit.
2009. júl. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

Minden anyuka maga dönti el mikor kezdi,de a javaslat tápszeres babáknál 4hónap,anyatejesek esetében pedig 6hónap.

Nekem kevés tejem volt, így napi egy szoptatás után kevés gyümölcsöt adtam 4,5hónapos korától.

2009. júl. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%
igen nekem is most 3 hod adtam neki almát de nem nagyon izlik neki ugyhogy még szüneteltetem egy kicsit
2009. júl. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
Szia! Nyugodtan elkezdheted 3 hósan, először persze hogy nem ízlik neki semmi, mindenre fintorog, hiszen minden új neki. Az nem azt jelenti, hogy akkor nem kell adni neki.
2009. júl. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%
Az én babám jövő héten lesz 3 hónapos, de én megvárom a 4-et.Viszont már most fagyasztok neki sárga-és őszi barackot turmixolva télre:)
2009. júl. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Ez nem tápszeres vagy nem tápszeres kérdés véleményem szerint, mert attól még a gyomra nem lesz érettebb, hogy tápszeres. Próbáld ki kicsibe, ha kijön belőle, ahogy bement, akkor még nem érett rá, ha nyitja a száját, normális a kakija, nem fáj a hasa, akkor ok.
2009. júl. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
én nem adnék 3 hós babámnak semmit a tápszeren kívül.ezt a hozzátáplálást már kezdik túl misztifikálni.Vagy nagyon későn,pl 1 éves korba kezdik,vagy nagyon korán,2,3 hónapos korában.Van egy arany középút.én mindig ezt választom.tény,hogy a kis gyomra még nem érett meg arra,hogy szilárd kaját kapjon,ez anatómia,és tény.a másik az éretség ami minden babánál más.Hogy megérett e már arra.hogy kanállal etesd,mert ha nem jó időre elveheti az ember a kedvét a babának.
2009. júl. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem rosszul tudod, tápszeres babáknál 4 és 6 hó között ajánlott elkezdeni a hozzátáplálást.
2009. júl. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat. ténleg jó ötlet ez a kicsiben való próbálkozás. ha nem fog neki menni akkor nem fogom eröltetni
2009. júl. 25. 20:21
 10/10 anonim ***** válasza:

Bizony ahogy írták, nem tápszer vagy anyatejfüggő. Ha 3 hósan elkezded, tényleg arra figyelj, hogy eszi-issza e, mert ha nem fogadja el, még korai neki! Szerintem előbb gyümölcs-zöldséglevekkel próbálkozz. Ha már iszik több félét és szereti, akkor lehet sűríteni. Mi már elkezdtük a sárgarépalével, ami imád és mellesleg tele van A vitaminnal. Majd hamarosan jöhet az almalé is. Most lesz 3 hós.

Az egyik doktornő a minap moöndta, hogy ő már 2 hetes korában adott a babájának almalét. Én ilyen picinek még nem adnéd, de 3 hósan már élehet kóstoltatni. Amúgy kezdel egy gyümölccsel, ha megszokta jöhet a másik és így tovább és ez nem egy-két nap!

2009. júl. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!