Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babaúszás tapasztalatok?...

Babaúszás tapasztalatok? Eredmények? Mit várhatok tőle? MILYEN?

Figyelt kérdés

főleg azoknak a véleményére lennék kíváncsi akik vitték babájukat, esetleg olyat is h egyiket igen másikat nem. Valóban megtanulnak úszni vagy csak nem idegenkednek a víztől? mennyibe került?

azért merült fel bennem mert tegnap strandon voltunk és a 4 hós babám úgy éélvezte, lubickolt szinte szabályosan tewmpózott.

van még két nagyobbam is ők nem jártak még úszni de szeretném őket is vinni 2 és 4évesek.



2012. aug. 26. 14:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Úszni szerintem nem fog megtanulni, de nagyon jól érezzük magunkat mind a ketten :-)


A nagyobbakat, főleg a 4 évest már érdemes vinni kifejezetten úszni tanulni is.

2012. aug. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A lányom majdnem egy éves és 5 hónapos korától vittük, voltak elmaradt hetek is, hetente van foglalkozás. Bemelegítés, énekelünk és tornászunk közben, persze nagyon élvezte első perctől. Vannak merülések is, motivációval, de a lányomnak nem jönnek be, mindig sírás a vége. Én orvosi javaslatra vittem, segített is, a másik része meg hogy nagyon szereti a vizet, csak merülnie ne kellene, az mindig elrontja az egészet, de állítólag így tanul meg majd úszni, először csak víz alatt. Vannak 2 éves gyerekek is velünk, egész ügyesek, 2-3 m is úsznak a víz alatt. Én nem bántam meg, de nem fűzök nagy reményeket, szerintem még néhány hónap télig megyünk, aztán szünet tavaszig, nagyobb kórban egyszerűbb, most még olyan körülményes, messze is vagyunk a tanuszodától.

Konkrét eredmény: a víz csodálata és élvezete, kallózás kérésre, minden ének felismerése és a mozdulatok utánzása. emellett még a jókedv és az uszás utáni nyugodt éjszaka :)

Ár: 6000ft a bérlet 10 alkalmas, amit az uzsodának fizetek, ez2x mert a férjem is jelen van és fürdik, besegít, családi program, és ehhez még hozzájön az okató díjja ami 1200ft alkalmanként. 24000 ft 10 alkalom, ami 2 hónapot jelent és a 140 km amit oda- vissza megteszünk autóval.

2012. aug. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekünk az első alkalommal mondta az oktató, hogy a babaúszás nem arról szól, hogy megtanul úszni a baba. Inkább arról, hogy megszerettessük vele a vizet, közös családi program, mi nagyon élvezzük, illetve olyan dolgokat tanul amik segíthetik majd később, hogy megtanuljon úszni. Pl a búvárreflex olyan 6 hónapos kora körül eltűnik a babáknál, babúszás során megtanulja, hogy nem veszünk levegőt ha lemerülünk, tehát a reflex átalakul tudatossá. Nálunk 2000 Ft egy alkalom, ebben az árban benne van, hogy párom és én is bemehetünk a vízbe. Ha 10 alkalmas bérletet veszünk akkor az 16000 Ft. Fiam nagyon imádja, soha nem sírt még merülés során sem, és a mozgásfejlődésében is sokat segített. És tudom, hogy ez most nem lényeges, de soha nem sír ha hajat mosunk itthon:))))
2012. aug. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Kerria ***** válasza:
100%

szia,


még csak egy kislányom van, és őt 2 hónapja folyamatosan hordjuk babaúszásra.

Most ott tartunk, ha víz alá merültetjük, akkor magától úszik. Persze ez pár másodperces folyamat. :)

Konkrétan úszni nem tud, és nem is itt fog megtanulni.

1 alkalom 2000.-, vagy 5 alkalom 6000.- és emellett még a fürdő belépőjegy, mi Velencére járunk ott 950.-

A célunk az volt, hogy szeressen a vízbe lenni, ne csak ellegyen benne. Férjemmel mind a ketten imádunk fürdeni, pancsolni, úszni, ázni...stb. így emiatt visszük a kislányunkat, hogy hasonló életvitelt szokjon meg.


Remélem segítettem a válaszommal. Ha anyagilag tudjátok biztosítani, én csak javasolni tudom!

2012. aug. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!