Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leírnád milyen volt megkereszt...

Leírnád milyen volt megkeresztelni az 1 évesnél idősebb babádat?

Figyelt kérdés
Lánykámnak vasárnap lesz a keresztelője. 14 hónapos lesz. El nem tudom képzelni hogy fogja kibirni mászkálás nélkül azt a fél órát. Mesélnétek nekem nálatok hogy zajlott? Én leginkább úgy képzelem el lelki szemeim előtt hogy a pap szaladgál utána :D :D :D :D
2012. aug. 26. 22:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a templomba elég sok kisgyereket hoznak, néha egy kicsit sírnak de semmi különös. Van ott elég érdekes dolog ami leköti.
2012. aug. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

én örökmozgóm is 1 éves volt mikor kereszteltük :)

olyan nincs, hogy a pap mászkál utána, ne viccelj :) ha nem tetszik neki is fogni kell, ez van. mi sorba átadogattuk a kicsit, keresztülőknél, majd nálunk, vissza...

mikor megkeresztelte a pap akkor ordított torka szakadtából, az egész templom meg hangosan vihogott :SSS

amúgy nagyon laza pap volt, mikor türelmetlen lett a fiam odajött, megkérdezte tőle, hogy fejezzük-e be? majd össze is csapta a végét :D

túléltük, mondjuk úgy :) következőnél sokkal korábban megyünk majd ;)

2012. aug. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Persze hogy nem mászkál utána a pap :D Gondoltam csak másképp tényleg nemtom elképzelni :) na itt is laza pap lesz meg szombat este azt mondta fesztiválon bulizik és nem lesz hosszúra eresztve :D :D
2012. aug. 26. 23:17
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem ennyi idős volt a fiam mikor kereszteltük! másfél órás szertartás, a gyerek nem maradt meg a keresztszülőknél igy rendhagyó módon én tartottam.(13kg volt ekkor) görög ortodox keresztelő volt...égették a tömlyént...majdnem leszakadt a karom, a szagtól hányingerem volt és egy fél óra állás után már szédültem.. a gyerek meg volt ilyedve..és nálunk nem csak egy kis viz a homlokra löttyintés volthanem bele meritették a keresztelő vizbe többször egymás után miközben a keresztapának locsolnia kellett az arcába is a vizet..szegényfiam sokkotkapott..2 napig lázas volt és nem nagyon mozdult meg...se játszani se semmi..csak ült és nézett maga elé...nálunk igy zajlott..és bár ő is nagyon szaladgálós de annyira meg volt ilyedve a sok embertől hogy meg se mozdult a kezembe..
2012. aug. 27. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyemmeg :( sajnálom utolsó. Hát itt a pap azt mondta nem kell végig ülni semmit. Oda megyünk fél 12re és csókolom....! Keresztszülőknél ő sem fog megmaradni az tuti, mivel ha engem lát a közelben akkor csak én én.
2012. aug. 27. 13:06
 6/9 anonim ***** válasza:
Katolikus keresztelőtök lesz? Nekünk is vasárnap lesz. Nem mondott semmit a pap, hogy hogyan zajlik. Te tudod? Kell mondani valamit közben? Mint az esküvőn az esküt vagy ilyesmi?
2012. aug. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

kell mondani, persze :) nem sokat, de kell...

én a keresztelő előtt a googleben rákerestem az egész keresztelő szövegére, szépen le van írva mikor mit kell mondani a szülőknek, keresztszülőknek :)

2012. aug. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
köszi:)
2012. aug. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mi voltunk úgynevezett főpróbán múlt héten. Legjobb barátnőmék múlthéten keresztelték a csajszit. Katólikus lett a baby. Semmit nem mondtak a szülők. Keresztszülők is két szót mondtak. Annyi hogy vinni kell egy kis kendőt hogy a fejecskéjét rögtön letöröljük. Hihetetlen stílusa van a papnak egyébként. Végig röhögtünk. Nektek nagy keresztelő lesz? Nekünk 40 fős :)
2012. aug. 27. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!