Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a babám most 4hónposan...

Ha a babám most 4hónposan 6200gramm, akkor vehetek neki őszre/télre 9-18kg-os gyerekülést?

Figyelt kérdés

Mert a BeSafe Izi Comfort X3 gyerekülést szeretném de az 9-18kg ig van.

Vagy pedig a Römer/Britaxot Frist Class Plus vegyem neki ami 0-18kg ig van.


Mindenképp a kettő között variálok mert fontos nagyon hogy biztonságos legyen az ülése.

Szerintetek a Römer is van olyan jó mint a BeSafe??

Ha van időd,megnéznéd és segítenél nekem hogy melyiket vegyem?


Most 63centi babám,50-nel született,és 2630grammal tehát jól össze kapta magát,de nem hiszem hogy jöv.hónapban eléri a 9 kilót :D mert már kezd lassulni hízása.

De a hordozónk semmi kép nem lesz jó télre,mert ha bundazsákba teszem bele is szorúl :D

Most még kényelmesen el van benne!


Nagyon szépen köszönöm a segítséged és hogy szakítottál rám pár percet!!!!


2012. aug. 28. 14:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Hát mivel kb tavaszra lesz olyan érett, hogy a forgalommal szemben üljön bekötve így mindenképpen azt választanám amit az elején fordítva is be lehet kötni. Mert lehet hiper szuper biztonságos gyerekülésed, ha a babád még nem tudja megfelelően tartani a fejét és egy egyszerű fékezésnél megroppan a gerince.

Egyébként szerintem ezek közül mind a kettő jó márka.

2012. aug. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

nem! ezeknek nem csak súly határa van hanem kor is, olyan 10-12 hónapos kortól teheted bele, de 1 éves kortól ajánlják!

de a legfontosabb, hogy ezek az ülések stabilan ülni tudó gyereknek való, egyáltalán nem biztonságos egy 5 hónaposnak, egy ilyen ülésben esélyes sincs egy karambolnál, meg a rendőr egyébként is megbüntet


vedd meg az ülést ha ezt akarod, de 10 hónapos koráig a hordozót használjátok menetiránynak háttal bekötve

2012. aug. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Lányom 13 hónaposan lett 9 kiló (4 hónaposan ő 5980 gramm, 64 cm volt), de 8 hó körül már képtelenség lett volna beleültetni a kis autós babahordozóba, úgyhogy mi 0-18 kg-as ülést vettünk akkor. Most 2 éves és még azt használjuk, többféleképpen állítható, kényelmesnek tűnik.

Nekünk másféle márkánk van, úgyhogy a Römerről és BeSaferől nem tudok írni csak a kg-ok szerint én 0-18-ast vennék inkább. Ezt is sokáig ki tudjátok használni.

2012. aug. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Hát szerintem tuti nem nő annyit, az én babám 3 hós és 6610 g. de én nem merném neki megvenni :)
2012. aug. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Mind a kettőt belehet kötni menetiránnyal szemben és háttal is,illetve 5fokozatban dönthető,tehát aludni is nagyon jól tud benne..


A Römer-ről ezt írják a termék ismertetőben:

Az FIRST CLASS plus ötvözi egy babahordozó és egy gyermekkel együtt növő gyermekülés előnyeit. Egy menetiránynak hátrafelé néző ülés (születéstől 13kg-ig) és egy előre néző ülés (9kg és 18kg között) kombinációja.


Akkor valószinű hogy ez lesz a befutó..

Egyébként a hordozót nagyon nem szereti,20percnél többet nem is alszik benne,meg nagyon el sincs benne,ezért is szeretném meg venni neki az autós ülést,így legalább ha megyünk autóval kényelmesen utazik!


Köszönöm a segítséget..

2012. aug. 28. 15:34
 6/15 anonim ***** válasza:
Minimum 1 éves korig de inkább nyugati ajánlások szerint minimum 1,5 éves korig menetiránynak háttal kell bekötni a gyereket és az a legideálisabb hogy minnél tovább akára 3-4 éves koráig is így utazzon. Ha most 4 hós a hordozó még simán jó lesz neki 1 évig.
2012. aug. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
60%-os, könyörgöm, hagyd már abba.... kitaláltál egy hülyeséget és itt terjeszted naponta! majd 1 év múlva, ha a gyereked már 2-2,5 éves lesz és be tudod úgy ültetni, akkor okoskodjál! mert hogy egy 15-16 kilós 95-100 cm-es gyereket nem lehet menetiránynak ellenkezőleg bekötni, mivel nem fér el a lába!
2012. aug. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A 1.5 év azért túlzás (bár tény, hogy minél tovább utazik háttal annál jobb) de minimum 8-9 hónapos koráig jó ha háttal utazik, ha feszeng és kényelmetlen neki akkor is. Legalább is én úgy vagyok vele, hogy inkább egy feszengő nyűgös de ép és élő gyerekem legyen, mint esetleg egy nem megfelelően megválasztott ülés miatt bármi baja legyen...persze lehet én vagyok hülyén bekötve. Az biztos, hogy egy 5-6 hónapos babát legyen bármekkora is nem ültetnék menetiránnyal szemben.
2012. aug. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

De én egy szóval sem mondtam hogy menet iránnyal szemben akarom bekötni,és az első ülésre!..

Hátul lesz a baba,középen,és menetiránnyal hátra!!!

Azért keresek dönthető,biztonságos és kényelmes ülést amit mind két irányba lehet kötni!

Illetve leirtam már,hogy most kényelmes neki(vagyis gyűlöli hordozot) de télire bundazsákkal már biztos nem fog beleférni,ezért kap egy ülést!

2012. aug. 28. 19:02
 10/15 A kérdező kommentje:

[link]


Ezt fogja kapni.

És menet iránnyal HÁTRA fele lesz bekötve,döntve mint egy hordozó!


köszönöm annak aki segített,s nem pedig kritizált!!

2012. aug. 28. 19:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!