Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Terhességi mérgezés miatt...

Terhességi mérgezés miatt kora babás anyukák! A lenti kérdéseim Nektek szól?

Figyelt kérdés
Hány hónapra szültétek meg a picurt?Be mertétek vállalni a másodikat utána?Ha igen,mennyi időre az első után?Második terheség alatt nem volt gond?Hamar össze jött a második baba,miután tervbe került?Most lesz két éves a pici,7hóra született,lassan szeretnénk másodikat,de még mindig bennem van a félsz,mivel az elsőnél mindketten majdnem ottmaradtunk,kicsin múlt az életünk!Köszi a válaszokat!
2012. aug. 29. 14:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

A fiammal toxémiás lettem "egy pillanat" alatt. 30. hétig mintaeredmény mindenben, majd a 34. héten 170-es vérnyomást mértek a terhesgondozáson. Előtte 2 héttel kezdtem csak vizesedni. Haza sem engedtek, irány a kórház. Még aznap egy másik kórházban SOS császárral megszületett a Picurkánk. Szerencsére elég nagy baba volt, és jól fejlett.

Mozgásában volt egy kicsit lemaradva, mára egy kis lókötő lett. Most lesz 21 hós.

A tesója lány, másfél hetes. 40. héten volt a progis császárom, a végén lett egy enyhe magas vérnyomásom (38. hét) 140/95-100. Amúgy a kezdeti rosszullétet leszámítva mintaeredmények végig.

A félsz bennem is volt, de amikor kiderült a tesó elmúlt, ill. a 24. héttől naponta mértük a vérnyomásomat. Inkább az jött elő, milyen lesz két kicsivel.

Kis korkülönbséget terveztünk.

Pozitívan állj hozzá, hogy minden rendben lesz. Minden terhesség más, és ha szigorú kontroll alatt vagy (vérnyomás-mérés), akkor megelőzhető/ellenőrzés alatt tartható a nagyobb baj, ha újra toxémiás lennél.

2012. aug. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!Nekem is egyik pillanatröl a másikra alakult ki minden,én előtte való nap voltam kontrolon,ott még vérnyomás is tökéletes volt,fehérje sem volt a vizeletbe,egyedül a vizesedés volt akkor rövid ideje,de arra azt mondta doki,normális,bár szerintem korai volt!Nekem is Sos császár volt,doki szerint az utolsó pillanatban!De kénytelen leszek félre tenni a félelmem,ha akarunk tesót!Köszi a válaszod!
2012. aug. 29. 14:59
 3/3 anonim ***** válasza:
Bocsi,hogy nem a kérdésre válaszolok,de ez a kérdés engem is nagyon foglalkoztat.Tavaly augusztusban született meg a lányom 35.héten,előtte 4hetet feküdtem kórházban :180-190vérnyomás napi20szem gyógyszer mellet,++++ fehérje,plusz annyira ödémás voltam,hogy alig láttam,minden nap szülőszoba.... Mi jövő év elején próbálkoznánk újra,de bennem nagyon bennem van a félsz...
2012. aug. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!