Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első szülinapi torta? Milyet...

Első szülinapi torta? Milyet javasoltok?

Figyelt kérdés
Rendelni szeretnék, ha valaki tud esetleg Zuglóban egy jó cukrászdát ahol nem csillagászati áron vannak a torták, megköszönném a tippet! :)
2012. aug. 29. 15:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarsz inkább te készíteni? Szerintem ezt mindenki szívesebben enné, és neked is jó érzés lenne, hogy az első tortát te csináltad. Ezt még sütni sem kell, és isteni finom:

[link]

2012. aug. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam már rá, de őszintén szólva, félek, hogy elszúrom. :( És akkor már nem lesz más perspektíva.

Ezért gondoltam, hogy inkább biztosra megyek, és veszek egyet, az nem lehet rossz.

Eddig bármikor ha nagyon készültem egy étellel/süteménnyel, sosem úgy jött össze, mint máskor. Nem szeretném, ha ezen a napon is elbénáznám.

2012. szept. 1. 08:59
 3/4 A kérdező kommentje:
De azért nagyon szépen köszönöm a tippet, más alkalommal biztosan kipróbálom!
2012. szept. 1. 09:00
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem bíznod kellene magadban, ezt egyszerűen nem lehet elszúrni. Én megcsináltam az első, a második, és a párom 38. szülinapjára is. De nem ördöngösség, egyáltalán nem bonyolult. Az aljának való dolgokat csak összegyúrod, beletapicskolod a tortaforma aljába, és irány a hűtő. Közben meg szoktam főzni a pudingot, hagyom kicsit kihűlni, a barackot felszeletelem. A pudingba belekeverem a vajat, és már kenem is a hűtőből kivett tortaalapra. A fele pudingot kenem rá, aztán rétegezem a barackkal, és a piskótatallérral. A krém második felét is rárakom, és ilyenkor be szoktam rakni egy éjszakára a hűtőbe. Kisfiamnak úgy csináltam, hogy mielőtt felvágtuk, a teljes tortát beborítottam felvert tejszínnel, és teleszórtam apró színes cukorkákkal. Kapott rá gyertyát, és marcipánfigurát.

Páromnak úgy csináltam, hogy a tetejét is felszeletelt barackkal díszítettem, csak pici tejszínpamacsokat raktam rá, viszont az oldalát bekentem tejszínnel, és teleszórtam csokireszelékkel. A torta tetejére rakott tejszínpamacsokra is szórtam csokireszeléket. Nagyon mutatós, és isteni finom torta. Fél óra alatt elpusztította a család.

Most lesz a 3. szülinapja, és az oviba is ilyen tortát fogok bevinni, amikor felköszöntik. :)

2012. szept. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!