Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit kellene ennie egy 8...

Mennyit kellene ennie egy 8 hetes, tápszeres babának?

Figyelt kérdés
Kisfiam napközben 5-ször eszik, 3 és fél óránként, illetve éjszaka egyszer kel még pluszban. Kiszámoltam, és nagyjából 700 ml körül fogyaszt (az éjjeli etetéssel együtt természetesen). Ez szerintetek ideális? Mindig úgy járok, hogy több tápit csinálok a kelleténél, mindig marad az üvegben, és ilyenkor egy kicsit aggódok. Amúgy, ha marad tápszer, azt a következő etetésig a hűtőben lehet tárolni? Előre is köszi a válaszokat!
2012. aug. 30. 21:56
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja, elfelejtettem írni, hogy kb 6300 gramm a súlya már a kicsimnek...
2012. aug. 30. 21:57
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
mennyivel született? mert ez brutál méret. szerintem ekkora súllyal nnyugodtan adhatsz már neki bébikajcsikat.
2012. aug. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
4,5 kilóval...az is brutál? Egyébként nem kövér, iszonyatos erős inkább, vasgyúró.
2012. aug. 30. 22:07
 4/11 anonim ***** válasza:
Én már nem emléxek, h mennyit evett, de amennyit megeszik azt megeszi! Nem kell erőltetni, ha meghagy! Ő tudni fogja, h mennyire van szüksége! A megmaradt tápszert semmiképp ne rakd a hűtőbe, ki kell önteni! Azt hiszem max. fél órát lehet a készítéstől... Nekem a védőnő a születése után mondta, h rakhatom a hűtőbe, de csak azért, mert 30ml-t evett az elején, és ugye, 30ml-t nem lehet csinálni! Így 60-at elkészítettem és 30at rögtön, 30-at 3órával később! Ezt engedte, de ahogy többet evett, már mondta, h mindig frissen!
2012. aug. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a 700 ml ideális.

Ha 4,5 kilóval született, végülis ehhez mérten nem olyan brutál súly ez.

(Irigyellek, a lányom nagyon rosszevő, mióta megszületett, minden falatért meg kellett szenvednem...:-S)

2012. aug. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Na, meg is nyugodtam így estére :) Köszönöm a válaszokat! Azt viszont sajnálom, hogy nem lehet hűtöben tárolni a következő etetésig, mert sajnos mindig marad :( Majd igyekszem megfigyelni, hogy mikor mennyit eszik a pici :)
2012. aug. 30. 22:43
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Kilogrammonként 150ml-re van szüksége a babának, azaz 6,3kg-os babának naponta 945ml-ert kellene megegyen. Azaz 6x-i evés, az éjszakaival együt, alkalmanként 157,5ml.

A frissen elkészített tápszert 2 órán belül fel kell használni, kivétel ha rögtön lehűtöd és a hűtőbe teszed, akkor 24 órán belül. Azaz mgcsinálhatsz egy nagyobb mennyiséget és a hűtőbe teszed. Ami megmarad az evés után azt ki kell önteni. Nekem ezt mondta a védőnő, hogy lehet így csinálni és semmi baja nincs a gyereknek tőle, hogy előre meg van csinálva és azt kapja felmelegítve.

További minden jót!

2012. aug. 31. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszi! Igen, én is tudtam, hogy így kell kiszámolni, na de az nem gond, ha ennél kevesebbet eszik? Kaka van minden nap, valamikor kettő is (mondjuk kissé nehezen jön :/).
2012. aug. 31. 09:49
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem gond, ha szépen fejlődik, és ahogy látom fejlődik. :D Meg ez a mennyiség nem szent írás, az én fiam pl. többet eszik, mint amennyi a súlyához ki van számolva.
2012. aug. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az újszülött osztályon is bekevernek több tápszert,lehűtik és abból melegítenek-védőnőm mondta.Mi is tápszeresek vagyunk ezért kérdeztem meg.Így én is előre bekeverem az éjszakai adagot.Viszont amit megmelegítettél vagy beleivott a baba azt ki kell önteni!

Kisfiam holnap lesz 5 hetes a mi adagunk 110mlx6 ,4050g.

Ha a te babád nem eszik többet nem kell erőltetni,ha kevés lesz neki akkor kiissza az üvegből és kisebb rapli lesz,h kér még.Ekkor emelheted neki az adagot.

2012. szept. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!