Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves hány kiló és hány...

1 éves hány kiló és hány centi volt a babád? Miket tud/tudott akkor?

Figyelt kérdés
fiú vagy kislány?
2012. aug. 31. 00:01
 1/8 aronog ***** válasza:
A kislányom két hét múlva lesz 1 éves, 9400 gramm, nem tudom hány centi, szerintem az is átlagos. Lépeget, felmászik a kanapéra, ágyra és ügyesen le is tolat onnan, ha valami jobb jut eszébe. Ha kutyát lát vagy hall, akkor "ugat" (báu báu), ha meglátja a macskánkat, akkor kitartóan követi és közben nyávog és próbálja mondani, hogy cicc,cicc. Az apját Abának hívja, én korábban Nyanya voltam, most már szerencsére Ada lettem. Pápázik, tapsol. Ha éhes, akkor csámcsog, ha szomjas, akkor azt hajtogatja, hogy nene. Egész nap ki-be pakolgatja a játékait különböző dobozokba és a fiókokba, valamint mindent bedobál a fürdőkádba, ha arra jár. Odagurítja a labdát és mindent a kezembe ad, ha kérem. Egyre több mindent megért, ma pl mondtam, hogy ki kellene cserélni a pelenkáját, erre az ujjamba kapaszkodva áthúzott a szobájába a pelenkázó elé. Valószínűleg egyet értett.
2012. aug. 31. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Fiam 10500g volt és 82cm. Már javában járt, szaladt.
2012. aug. 31. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A lányom egy évesen 80 centi és 10,1 kiló volt. Akkor már régóta járt (10,5 hónaposan indult el), mondott elég sok szót. Nagyon szerette a forma bedobót és a könyveket. De abban az időben nem a játékok kötötték le, hanem a felfedezés öröme, akkor lett tavasz, és állandóan kint kellett lenni vele. :)
2012. aug. 31. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Fiam 74 cm 9230 g. Két hónapja megy, le-fel mászik az ágyakról. Formabedobóval szeret molyolni. Labdázik velünk. Autókal ha játszik brüzik hozzá. Puszikat ad, táncol. Vannak kedvenc zenéi, amire szinte tomból. Ha valami olyat csinál amit nem szabad mondja egyfolytában dádá. Használja a következő szavakat még, anya, apa, adjál, adide, hagyál, labda, kapcs ( tv- re) , mamam a kakaója, szeretlek helyett szedetlek, evésre hamm. Ha a tesók xboxoznak, ő is fog egy joyt a kezébe, mintha ő írányítaná. A nagylány 16 éves elszokta vinni biciklivel. Ha látja készülödni nyújtja a kezecskéjét és pát int. A bicigliülés karját húzza magára bekapcsolni. Darabos ételeket egyedül eszik és minket is etet vele. Hirtelen ennyi jutott eszembe. Ja és korababa volt, 35 hétre született.
2012. aug. 31. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kisfiam most 1 éves. 12kg és 80cm.

10 hónapos kora óta jár, felmászik mindenre, ki pakol a szekrényekből, fiókokból. A legújabb játék, hogy ledobálja a játékait a lépcsőn és kiabálja, hogy "le-le-le". Egyelőre ennyi a szókincse de mutogat mindenre és mondani kell neki, hogy mi az. Rengeteg mindent megért (pl tegnap kukucsoltunk de én elbambultam úgyhogy mondtam neki, hogy "menj vissza és gyere ki újra!" és megcsinálta. Csak lestem. :) 7 foga van. Szeret nagyon táncolni bármilyenre ütemre (a szendvicssütő kattogására is. :D ), formabedobózni, szereti ha mesélek vagy mondókázok neki, tapsol, integet, fésülködik ha kezébe kerül egy hajkefe.

2012. aug. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Fiú,vasárnap volt egy éves.10170gramm és 78,5cm,8 foga van.11hónapos volt amikor megtette az első pár lépést azóta önállóan jár.Integet,kukucsol,tapsol,a fejét,a fülét,illetve a kukacát megmutatja ha kérdezem:)Imád hintázni,ha játszótérre érünk az első "szava",hogy hi hi:) Egyébként egy két mamama bababán kívül nem mond semmit.Ha mondom neki,hogy kicseréljük a pelenkádat odamegy a pelenkázó szekrényhez,ha meg kérdezem,hogy nem e szomjas akkor keresi a cumis üvegét,stb..ha az autóival vagy a motorjával játszik akkor brrr-zik.
2012. aug. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Lányom most múlt 1 éves.A státuszon 10.9kg és 82cm volt.

Már 10hós kora óta jár önállóan,de most már magabiztosan megy akár rövidebb távokat is az utcán,nem is nagyon marad meg a babkocsiban.Rövidebb szavakat mond:pá-pá,dá-dá,nem.

Elég szelektív a hallása a nem szabad-ot valamiért úgy értelmezi,hogy csináld csak...:)

Nagyon szeret pakolni-kifelé a szekrényekből,ezt már hónapokkal ezelőtt kezdte.

Mostanában elég nyűgös,4 foga jön egyszerre,azokkal együtt összesen 12 lesz neki ill. már van,hiszen mindegyik áttört már.

2012. aug. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7.vagyok:tapsol,pá-pázik.

Kutyát ku-nak mondja,néha kuku.

Semmi nem köti le,esetleg csak a kipakolás a szekrényekből,de ezzel gyorsan végez.

Utánoz,ha fújom az orrom,olyankor neki is ki kell fújni az orrát :)

Pohárból is iszik,ha olyanja van,de általában cumisüvegből nyomja.Mutogat mindenre és mondja,hogy "otta".

2012. aug. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!